Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL, 8.KOLO Makarani u uzbudljivom susretu bolji od Squarea

1.HMNL, 8.KOLO Makarani u uzbudljivom susretu bolji od Squarea

U prvom susretu 8.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv dubrovačkog Squarea rezultatom 3:1. Nakon poraza od Crnice Makarani su u uzbudljivoj utakmici bili bolji suparnik te zasluženo uzeli sva tri boda.

Domaći vode već od 2.minute nakon lijepe akcije Bajrušovića i Kazazića koji zabija s vrha kaznenog prostora. U 6.minuti lijepu su kontru odgrali Pulinho i Bajrušović za Osredkara koji sa 7 metara puca pored vratnice. U 13.minuti Bajrušović je sjajno proigrao Jelavića koji izlazi sam pred Primića, ali rezultat se ne mijenja. Do kraja bez izglednijih prilika, na odmor domaćini nose minimalnu prednost.

Nastavak u 23.minuti donosi Jelavićev udarac iz daljine, Primić odbija u korner. U 26.minuti Nebergoj se između dvojice izborio za udarac, ali neprecizno. Nakon dvije minute lijep pokušaj Horvatha, a Primić odbija vrhovima prstiju. Vratar gostiju nedugo zatim sjajno dugom loptom proigrava Konsua čiji pokušaj glavom brani Bašković. U 34.minuti gosti dolaze do izjednačenja preko raspoloženog Cvjetkovića koji je uz aut liniju prošao Bajrušovića, te pogodio špicem s 9-10 metara.

No, tek što su pošli s centra Makarani ponovo vode – najprije Kazazić odigrava za Jelavića, brani Primić, no na natrčava Bajrušović i zabija pod gredu za 2:1. U 36. i 37.vratar gostiju dvaput izvrsno zaustavlja Kazazića, s potom Square uvodi Džankovića kao golmana-igrača i umalo izjednačuju. Bašković je prvo obranio pokušaj Cvjetkovića, potom šuteve Šulića i Duvančića a malo nakon što su gosti propustili stopostotnu situaciju, Osredkar je u idućem naletu gostiju presjekao loptu i sa svoje polovice pogodio za 3:1.

Delegat: Branko Kurtaj

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Nikola Pašalić, Rodrigo Pereira Dos Santos, Roko Gašpar, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

SQUARE: Zoran Primić, Haron Džanković, Luka Vuletić, Hrvoje Cvjetković, Gordan Duvančić, Antonio Konsuo, Matej Perić, Josip Nebergoj, Damjan Šulić, Ante Franković, Alen Turuk, trener: Hans Matić

STRIJELCI: 1:0 Kazazić (2′), 1:1 Cvjetković (34′), 2:1 Bajrušović (34′), 3:1 Osredkar (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 9 (4+5); Square 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Šulić (26′), Duvančić (33′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (NOVO VRIJEME APFEL)