Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL, ČETVRTFINALE DOIGRAVANJA Novo Vrijeme minimalnom pobjedom povelo protiv Osijeka

U prvom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske Novo Vrijeme je u Makarskoj slavilo protiv Osijeka i tako ostvarilo prednost uoči uzvrata u Osijeku. Bez ozljeđenog Jelavića momčad Ivana Božovića je bila bolji suparnik, no čvrsti gosti se nisu predavali te je na koncu susret odlučen jednim zgoditkom. Gol odluke postigao je Suton u 23. minuti za minimalnih 1:0, zasluženu pobjedu Makarana.

Prva izglednija prilika bila je u 4. minuti. Bio je to odličan udarac Blage Gašpara koji je prošao za malo pored gola. Minutu kasnije golu Osječana iz slobodnjaka je zaprijetio Kazazić, no gostujući vratar to zaustavlja bez većih problema. Tri minute kasnije, svoj udarac okušao je i Juretić, a Jamičić je to krajnjim naporom zaustavio.

U 10. minuti Novo Vrijeme je imalo dvije odlične prilike u razmaku od niti pola minute. Prvu od njih imao je Barbarić, koji je najprije lijepo prošao po lijevoj strani, a potom snažno pucao, ali Jamičić je upisao još jednu veliku obranu. Ubrzo potom gosti neoprezno gube jednu loptu, a Sesar juri u kontru. Iako je imao dvije solucije za dodavanje, no odlučio se za udarac, koji nije bio naročito precizan. Minutu kasnije Osječani su stvorili prvu pravu priliku. Bio je to odličan solo-prodor Pandurevića, koji se ubrzo potom našao sam pred Hercegom, ali nije ga uspio svladati.

Tri minute kasnije Musinov je imao najveću priliku u prvom poluvremenu. Našao se na manje od dva metra od Jamičića, koji još jednom sjajnom obranom spašava goste. Ubrzo potom u velikoj prilici našao se i Rafinha, ali ni on nije uspio svladati vratara Osijeka koji je najzaslužniji što se na odmor otišlo s početnih 0:0.

Prvu ozbiljniju priliku u nastavku bilježimo u 22. minuti. Suton je odlično prošao po lijevoj strani, a njegov snažan udarac odlazi za malo pokraj lijeve vratnice. Dvije minute kasnije, isti igrač sretno i spretno zabija za 1:0. Bila je to odbijena lopta do koje su pokušali doći Suton i Pandurević, ali lopta se na kraju odbila najprije od jednoga, pa onda i od drugoga, a na kraju svega Novo Vrijeme je povelo s 1:0.

U 27. minuti Jefferson je lijepo predriblao svog čuvara, a potom i pucao, ali Jamičić dolazi do još jedne odlične obrane. Dvije minute kasnije Osječani ne koriste izglednu priliku za izjednačenje. Pandurević je najprije lijepo prošao, a onda uputio opasan udarca s ruba kaznenog prostora, no Herceg je to odlično zaustavio. U 32. minuti Jefesron i Suton odigrali su dupli pas nakon kojeg je Jefferson pucao, ali bilo je to izrazito neprecizno.

U istoj minuti Osijek je vrlo lako mogao doći do izjednačenja. Pandurević je velikom brzinom pretrčao cijeli teren, a potom uposlio slobodnog Damjanovića čiji je udarac završio na desnoj vratnici. Ubrzo potom gosti prelazi na igru bez vratara. Brojčana prednost za malo im se isplatila već u prvom takvom napadu. Lima je silovito potegnuo sa 7-8 metara, ali njegov udarac završio je na gredi. Tri minute prije kraja Novo Vrijeme ne koristi veliku priliku prelomiti susret u svoju korist.

Sesar je odlično uposlio slobodnog Jeffersona koji iz prve dodaje do Sutona, ali on u brzini ne uspijeva dobro zahvatiti loptu pa ona odlazi pored gola. U istoj minuti Sesar se našao sam pred Jamičićem, ali njegov udarac golman Osijeka odlično zaustavlja. Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika, te su Makarani tijesno ali u potpunosti zasluženo ostvarili pobjedu za prednost u četvrtfinalnoj seriji.
Izvor: Dora Srzić/ Crofutsal

NOVO VRIJEME – OSIJEK 1:0 (0:0)
Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: Četvrtfinale (1. utakmica)
Datum: 23.04.2023.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: GSD Makarska