Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaVIJESTIDalmacija1.HMNL, ČETVRTFINALE DOIGRAVANJA Osječani nakon penala izborili majstoricu u Makarskoj

Malonogometno prvenstvo polako ulazi u završnu fazu. Večeras je odigran uzvrat četvrtfinala između Osijeka i Novog Vremena, a nakon više od 50 minuta borbe do pobjede je stigao Osijek. Tvrda utakmica odlučena je tek izvođenjem kaznenih udaraca, u kojem su Slavonci bili sretniji i spretniji, izborivši tako majstoricu u Makarskoj.

Prva ozbiljnija prijetnja bila je u 2. minuti, a imali su je gosti. Sesar je sa potegnuo s 10-ak metara, no Jamičić je to uspio zaustaviti. Nedugo potom, zaprijetili su i Osječani. Lima je s loptom u nogama pretrčao cijeli teren, nakon čega je pucao, ali otišlo je to za malo pored gola. Na novu prijetnju čekalo se sve do 9. minute, kada je Blago Gašpar pretrčao cijeli teren, no njegov udarac iz vrlo teške pozicije Jamičić je obranio bez većih problema.

Nedugo potom gosti su imali najbolju priliku u dotadašnjem tijeku utakmice. Rafinha je odlično prošao po lijevoj strani, a potom krenuo u kontru, u kojoj je dobro primijetio slobodnog Jeffersona, čiji udarac iz neposredne blizine brani raspoloženi Jamičić. Minutu kasnije udarac je okušao i Kazazić. Bio je to vrlo dobar pokušaj, ali lopta je otišla malo preko grede. Ubrzo potom Lima je ponovno krenuo u opasan solo-prodor, nakon kojeg je pucao. Bio je to sjajan udarac, no Herceg je došao do prve značajnije obrane. U 16. minuti Juretić se lijepo izborio za poziciju, ali njegov udarac bio je presnažan i otišao je daleko od okvir gola.

Drugi dio počeo je prilično mirno te u prve dvije minute nastavka nije zabilježena ni jedna ozbiljnija prilika. U 26. minuti Pandurević je iz prve pucao s ruba kaznenog prostora, međutim u njegovom udarcu nije bilo preciznosti te je lota otišla daleko od gola. Sedam minuta kasnije, Kazazić je snažno potegnuo s više od 10 metara, ali Jamičić to odlično brani. Ubrzo potom Lima se našao sam pred Hercegom, no njegov udarac nije bio posebno opasan.

Bilo je to razdoblje igre u kojem su i jedni i drugi tražili priliku za dolazak do vodstva, međutim u tome nisu bili uspješni. U 39. minuti Suton je silovitim udarcem pogodio gredu. Do kraja utakmice ništa se značajnije nije dogodilo te su uslijedili produžeci.

Prvi produžetak počeo je vrlo burno. Osijek je krenuo u napad, no nije to dobro napravio pa su gosti ubrzo otišli u kontru. Barbarić je lijepo pretrčao cijeli teren, a potom uposlio slobodnog Sutona, koji sam pred Jamičićem pogađa za 0:1. Ubrzo potom gosti su pokušali brzo doći i do drugog pogotka, ali nedostajala je kvalitetna završnica. U posljednjoj minuti prvog produžetka, Juretić radi nepotreban prekršaj na rubu kaznenog prostora, pa Osijek dobiva priliku iz prekida. Izvođač slobodnjaka bio je Popović koji je sjajnom loptom pronašao na 2-3 metra od gola slobodnog Pandurevića koji zabija za 1:1. Do kraja prvog produžetka nije bilo promjene rezultata.

Nastavak utakmice počeo je bez većih uzbuđenja. Na terenu se vodila velika borba, ali konkretnijih prilika nije bilo. Ostalo je 1:1, te su o pobjedniku odlučivali penali. Tu već u prvoj seriji Jamičić brani udarac Sutona, a Makarani se vraćaju u trećoj seriji kada udarac Pandurevića brani Bašković. No radost gostiju bila je kratkog vijeka jer udarac Sesara brani Rončević i tako vraća prednost domaćinu. Do kraja su svi bili sigurni, te je golom Lime u posljednjoj seriji započela velika proslava “bijelo-plavih” koji su tako izborili majstoricu u Makarskoj.
Izvor: Dora Srzić/ Crofutsal

OSIJEK – NOVO VRIJEME 1:1 (0:0), na penale 4:2
Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: Četvrtfinale (2. utakmica)
Datum: 28.04. 2023.
Vrijeme: 19:00
Dvorana: SD Zrinjevac, Osijek