Utorak, 16 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL, ČETVRTFINALE DOIGRAVANJA Rafinha hat-trickom odveo Novo Vrijeme u polufinale

Jučer je odigrana treća, odlučujuća utakmica četvrtfinala između Novog Vremena i Osijeka, a u sjajnoj utakmici s čak 12 golova do pobjede je nakon velikog preokreta došlo Novo Vrijeme. Igrač utakmice bio je Rafinha koji je protiv Slavonaca zabio hat-trick.

Na prvu ozbiljniju prijetnju čekalo se vrlo kratko. U prvoj minuti Barbarić se odlično izborio za poziciju, ali njegov udarac bio je za malo neprecizan. Ubrzo potom Osijek iz prvog ozbiljnijeg napada dolazi do vodstva. Strijelac pogotka bio je Pandurević. Nedugo potom Sesar je silovito potegnuo iz dosta teške pozicije, a Jamičić to odlično zaustavlja. Desetak sekundi kasnije, Sesar se našao u još boljoj prilici, ali ni ovaj put ne uspjeva savladati raspoloženog Jamičića. U trećoj minuti Osječani kreću u kontru koju je odličnim lobom realizirao Pandurević. Minutu kasnije gosti dolaze do 0:3. Još jednom su Slavonci povukli kontru, a ovaj put u ulozi realizatora našao se Lima koji bez većih problema zabija za velikih 0:3.

Nakon toga Božović zove minutu odmora kako bi pokušao razbuditi Novo Vrijeme koje je u tim trenucima izgledalo jako loše i bezidejno. Dvije minute kasnije Rafinha smanjuje na 1:3. Bila je to lijepa akcija Vukovića i Rafinhe koju je Brazilac uspješno završio. Kada se činilo da je Novo Vrijeme uhvatilo priključak uslijedio je novi šok. Pandurević je još jednom izmaknuo pozornosti obrane Novog Vremena te potom glavom zabio za 1:4.

Nedugo potom Juretić nakon kombinacije s Jeffersonom zabija za 2:4. Taj pogodak dao je Novom Vremenu poticaj za nastavka susreta. Uslijedilo je razdoblje njegove dominacije koja se ubrzo isplatila. Igrači Ivana Božovića dolaze na samo pogodak zaostatka i vraćaju neizvjesnost u utakmicu. Do kraja prvog dijela rezultat je ostao nepromijenjen.

Nastavak je počeo vrlo burno. Od samog početka redali su se napadi pred vratima gostiju, ali rezultat se i dalje nije mijenjao. U 25. minuti učestali napadi Novog Vremena su se isplatili. Barbarić je lijepo prošao po desnoj strani te je došao sve do ruba kaznenog prostora, a potom uposlio slobodnog Sutona koji s metra udaljenosti zabija za 5:4. Međutim, njihova prednost nije dugo potrajala jer dvije minute kasnije Lima iz neposredne blizine pogađa za 5:5.

Nakon toga uslijedila je velika dominacija Novog Vremena koje je na sve načine pokušavalo doći do novog gola. Niz prilika imali su Sesar, Suton, Juretić i Barbarić, ali na semaforu je i dalje stajalo 5:5. U 32. minuti Rafinha se našao sam pred Jamičićem te lijepo pogađa za 6:5. Osijek je tada preuzeo više rizika u svojoj igri, što je ostavljalo prostor za polukontre Novog Vremena. U 40. minuti Sesar postavlja konačnih 7:5 te je nakon posljednjeg sučevog zvižduka moglo početi slavlje Makarana. Osijeku čestitke na hrabroj borbi u sve tri utakmice, a Novo Vrijeme u polufinalu očekuju dvoboji s Futsal Dinamom.

Kontrolor suđenja: Sendi Soldatić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Ferreira Lima, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Jefferson Breno Da Silva, Marin Musinov, Josip Juretić, Blago Gašpar, David Barbarić, Jakša Herceg, Krešimir Herceg, trener: Ivan Božović

OSIJEK: Franko Jamičić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Vitor Hugo Lima da Silva, Domagoj Damjanović, Anton Šerić, Borna Amidžić, Leon Amidžić, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 0:1 Pandurević (2′), 0:2 Pandurević (3′), 0:3 Lima (4′), 1:3 Rafinha (6′), 1:4 Pandurević (8′), 2:4 Juretić (11′), 3:4 Rafinha (15′), 4:4 Barbarić (19′), 5:4 Suton (25′), 5:5 Lima (27′), 6:5 Rafinha (32′), 7:5 Sesar (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 9 (4+5), Osijek 5 (2+3)