Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1. HMNL Makarani u posljednjoj sekundi srušili Dinamo

1. HMNL Makarani u posljednjoj sekundi srušili Dinamo

U vrlo uzbudljivoj utakmici MNK Novo Vrijeme upisalo je večeras vrijednu pobjedu od 4:3 protiv zagrebačkog Dinama i ostalo na vrhu ljestvice.

Utakmica je počela vrlo burno. Gosti su već u prve dvije minute kreirali dvije iznimno opasne šanse, a u oba slučaja Postružin je pogodio vratnicu. Prvu ozbiljniju priliku Novog Vremena vidjeli smo u 4. minuti. Sesar je odlično istrčao kontru i izašao sam pred Piplicu, ali njegov pokušaj iz neposredne blizine sjajno zaustavlja povremeni hrvatski reprezentativac. Nakon toga uslijedilo je nekoliko minuta igre bez izrazitih prilika, a potrajalo je sve do 9. minute. Perić se sjurio u kontru, ali njegov prizemni udarac odlazi pored suprotne vratnice. Nedugo potom Makarani ne koriste veliku priliku za dolazak u vodstvo. Blago Gašpar je lijepo predriblao svog čuvara i izašao sam pred Piplicu, ali otišao je previše u stranu pa je vratar Dinama bez većih poteškoća obranio njegov udarac. Odmah potom u identičnoj situaciji našao se Barbarić, no gostujući vratar nije se dao iznenaditi.

U nastavku akcije Makarani su brzim kombinacijama izigrali kompletnu obranu Zagrepčana, ali završni pas Rafinhe za Vukovića nije bio precizan, pa je tako propala najbolja šansa Novog Vremena u dosadašnjem dijelu dvoboja (gostujuća vrata tada su bila prazna). U 14. minuti Dinamo ne koristi veliku priliku. Perić je pred kaznenim prostorom Novog Vremena odlično primijetio usamljenog Zonjića, čiji udarac pogađa vanjski dio mreže. Minutu kasnije Jelavić je sjajnom dalekometnom loptom uposlio potpunog samog Barbarića, koji je pokušao Piplici progurati loptu kroz noge, ali golman Futsal Dinama bio je spreman na to. Odmah potom Novo Vrijeme je brzom akcijom izigralo obranu Zagrepčana, ali Blago Gašpar nije uspio savladati večeras raspoloženu “jedinicu” gostiju.

Kada se činilo da su Makarani puno bliže vodećem pogotku, Dinamo je poveo. Bila je to situacija koja u svom početku nije osobito obećavala, sve dok Postružin nije primijetio slobodnog Perića, koji iz neposredne blizine zabija za 0:1. Dvije minute prije kraja poluvremena Barbarić je prošao svog čuvara, no u trenutku kada se spremao pucati, fauliran je. Slobodni udarac izveo je Jelavić, ali Piplica odlično čita njegovu namjeru i još jednom spašava Dinamo. Odmah potom, Zagrepčani odlaze na 0:2. Čekol i Šućur su povukli brzu kontru, a potonji je bez većih problema pospremio loptu iza leđa Baškovića za lijepu prednost gostiju nakon prvih 20 minuta.

Drugo poluvrijeme je, baš kao i prvo, počelo brzom akcijom Dinama. Postružin je sjajnom loptom preko cijelog terena uposlio slobodnog Čekola, koji puca iz prve, ali njegov pokušaj odlazi malo preko gola. U 25. minuti Sesar je lukavim udarcem pokušao iznenaditi Piplicu, no prošlo je to za malo pokraj gola. U istoj minuti svoj udarac okušao je i Jefferson, ali gostujući vratar odlično čita njegovu namjeru. U 27. minuti Jelavić je siloviti udarcem iz slobodnjaka zamalo iznenadio Piplicu, ali potonji je ipak to uspio zaustaviti. U istoj minuti Blago Gašpar je sjajno gurnuo loptu Rafinhi koji zaobilazi Piplicu, no ovaj ga nakon toga ruši te biva isključen. Brojčanu prednost Makarani su vrlo brzo iskoristili. Novo Vrijeme je u nekoliko poteza izigralo obranu Dinama, a Blago Gašpar udarcem sa ruba kaznenog prostora zabija za 1:2.

U 30. minuti Rafinha izlazi sam pred vratara Pavlića, ali gostujući vratar upisuje prvu veliku obranu. U 31. minuti, veliki pritisak Makarana se isplatio. Blago Gašpar je još jednom fenomenalnom loptom pronašao Barbarića, a ovaj bez veći problema zabija za izjednačenje. Bio je to prvi pogodak mladog Brabrića u dresu Novog Vremena. Odmah potom Makarani ne koriste veliku šansu za dolazak u vodstvo. Jelavić je lijepo prošao po desnom boku, a potom sjajno dodao usamljenom Sesaru, čiji udarac sa 5-6 metara brani Pavlić. Što je propustio učiniti maločas, nije minutu kasnije. Sesar je primio loptu s lijeve strane na rubu šesterca, nakon čega je iz izuzetno teške pozicije ljevicom neobranjivo pogodio gornji desni kut Dinamovog gola za veliki preokret Makarana – 3:2.

Kada se činilo da Novo Vrijeme ima utakmicu pod kontrolom, Dinamo je došao do izjednačenja. Jefferson je neoprezno izgubio jednu loptu ispred Baškovićevog gola, a u velikoj gužvi najbolje se snalazi Čekol koji iz neposredne blizine zabija za 3:3. Ubrzo potom Novo Vrijeme prijeti preko Sesara, koji ovaj put nije uspio nadmudriti Pavlića. U posljednjoj minuti utakmice Blago Gašpar je lukavim udarcem pokušao dovesti domaćine u vodstvo, ali nije to išlo u okvir gola. Kada se već činilo da će susret završiti podjelom bodova, da to ne bude tako pobrinuo se Sesar. Dinamo je pola minute prije kraja prešao na igru bez vratara, no ubrzo gube loptu, a Sesar je sa svoje polovice neobranjivo šalje u praznu mrežu Zagrepčana. Makarani su tako u posljednjoj sekundi došli do velike pobjede kojom ostaju na vrhu prvoligaške ljestvice.

Kontrolor suđenja: Antonijo Pejić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Fereira Lima Rafinha, Sven Anton Horvath, Toni Jelavić, Marin Sesar, Gabrijel Lasić, Jefferson Breno Alves Ferreira, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Marko Rašić, David Barbarić, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović.

FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Ivan Tvrtko Pajalić, Kiko Dragaš-Selaković, Luka Perić, Kristijan Postružin, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Kristijan Čekol, Zvonimir Šućur, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, trener: Matija Đulvat

STRIJELCI: 0:1 Perić (16′), 0:2 Šućur (20′), 1:2 B. Gašpar (29′), 2:2 Barbarić (31′), 3:2 Sesar (32′), 3:3 Perić (35′), 4:3 Sesar (40′)

AKUMULIRANI PREKRAŠAJI: Novo Vrijeme 6 (2+4), Futsal Dinamo 8 (4+4)