Subota, 20 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL Novo Vrijeme zasluženo preko Squarea: pobjeda u derbiju za vrh ljestvice

1.HMNL Novo Vrijeme zasluženo preko Squarea: pobjeda u derbiju za vrh ljestvice

U derbiju 16. kola 1.HMNL snage su u Makarskoj odmjerili Novo Vrijeme i Square. Bio je to izravni dvoboj za prvo mjesto, a s 3:1 slavili su igrači Ivana Božovića. Novo Vrijeme je dominiralo tijekom većeg dijela susreta i na kraju došlo do zaslužene pobjede.

Prva izglednija prilika bila je u 6. minuti, a imali su je Dubrovčani. Marinović i Džanković odigrali su brzi dupli pas, nakon kojeg je Marinović uputio udarac, ali nije to bilo naročito opasno. Nedugo potom Barbarić je silovito potegnuo s ruba kaznenog prostora, a Primić je došao do prve velike obrane. Minutu kasnije Barbarić je odlično uposlio natrčalog Sesara, čiji oštar udarac sjajno brani gostujući vratar. U 10. minuti Jelavić je iz prilično teške pozicije pokušao iznenaditi Primića, ali u tome ipak nije uspio. Niti minutu kasnije, Novo Vrijeme dolazi do vodstva. Suton je odlično uposlio natrčalog Rafinhu koji neobranjivo pogađa za 1:0. Ubrzo potom isti igrač mogao je doći i do drugog pogotka. Rafinha je istrčao sam pred Primića, ali njegov prizemni udarac odlično brani vratar Dubrovčana.

Bilo je to razdoblje igre u kojem je Novo Vrijeme djelovalo znatno opasnije te je bilo vrlo blizu novog gola. Najprije je Blago Gašpar odličnim prizemnim udarcem natjerao Primića na novu veliku obranu, a ništa uspješniji nije bio ni Jelavić. Ubrzo potom Turk je lukavim udarcem pokušao iznenaditi Hercega, ali u tome nije uspio. Nakon toga udarac je okušao i Hrkać, no nije to dovoljno dobro da bi se savladao Herceg. U 14. minuti Barbarić je odjurio u kontru, a potom uposlio slobodnog Blagu Gašpara, koji iz dobre pozicije lijepo zabija za 2:0. Dvije minute kasnije, Square nakon prekida dolazi do smanjenja rezultata. Turk je iz kornera lijepo proigrao u sredini slobodnog Đuraša, koji s 2-3 metra bez problema zabija za 2:1. Niti minutu kasnije mogli su gosti doći i do izjednačenja, no udarac Marinovića od bloka odlazi u vratnicu. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Jelavić je potegnuo s više od 10 metara, a njegov udarac pogodio je gredu.

Prva izglednija prilika u nastavku dovela je do novog pogotka. Rafinha je srušen na rubu kaznenog prostora, pa je Novo Vrijeme dobilo priliku iz prekida. Jelavić je kratko dodao do Barbarića, koji proigrava Rafnihu, a on petom pogađa za 3:1. Bila je to fenomenalna akcija i još ljepši pogodak krilnog igrača Novog Vremena, kojemu je to bio drugi gol na susretu. Drugo poluvrijeme nastavilo se u odličnom ritmu, a u 25. minute Dubrovčani ne koriste veliku priliku za 3:2. Totošković se najprije lijepo izborio za poziciju, a potom dodao do Duvančića, čiji udarac “zajednički” zaustavljaju Hecerg i greda. Nedugo potom Jelavić je izašao sam pred Primića, ali njegov pokušaj loba nije bio naročito opasan. U 30. minuti svoj udarac okušao je i Juretić. Bilo je to iznimno opasan udarac, ali Primić je došao do nove obrane. Dvije minute kasnije Primić je neoprezno izgubio jednu loptu, koju krade raspoloženi Barbarić, ali na kraju promašuje prazan gol.

Ubrzo potom Totošković se našao u dobroj prilici, ali njegov siloviti udarac odlazi pokraj gola. Nakon toga zaprijetio je i Marinović, čiji udarac u posljednji trenutak blokira Sesar. Bilo je to dovoljno da lopta promijeni smjer te Herceg uspješno “čisti” s gol-crte. U 33. minuti Square prelazi na igru bez vratara. U ulozi golmana-igrača našao se Đuraš, koji je četiri minute prije kraja uposlio natrčalog Totoškovića u posljednji trenutak zaustavlja Blago Gašpar. Dvije minute prije kraja, Totošković promašuje prazan gol i propušta dovesti goste na samo pogodak zaostatka. Do kraja susreta više nije bilo većih uzbuđenja, te su Makarani zasluženo ostvarili pobjedu u derbiju kojom su se izdvojili na vrhu prvoligaške ljestvice.
Piše: Dora Srzić/Crofutsal, foto MNK Novo Vrijeme