Subota, 20 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL Novo Vrijeme tijesno, ali ipak do pobjede nad Osječanima

1.HMNL Novo Vrijeme tijesno, ali ipak do pobjede nad Osječanima

Utakmica u Makarskoj ponudila je puno uzbuđenja na obje strane, a pobjeda je na kraju pripala domaćinima. U efikasnoj utakmici prepunoj preokreta sretniji i spretniji na kraju su bili Makarani, koji su na koncu upisali tijesnu pobjedu (4:3).

Prvu pravu priliku vidjeli smo u 3. minuti, a imali su je domaćini. Rafinha je lijepim slalomom kroz srce gostujuće obrane izašao sam pred Živkovića, ali vratar Osijeka uspio ga je nadmudriti i zaustaviti njegov udarac. Minutu kasnije bilježimo pokušaj drugog Brazilca u redovima Makarana. Bio je to zanimljiv udarac, no lopta je otišla pored desne vratnice. Sedma minuta donijela je i prvi gostujuću priliku na susretu. Lima je odjurio u kontru, a potom lijepo uposlio usamljenog Pandurevića, međutim ponajbolji igrač Osijeka pucao je prilično neprecizno. Bila je to velika prilika da Slavonci šokiraju domaćine i povedu s 0:1. Minutu kasnije, Osječani su dobili priliku iz slobodnjaka. Bio je to oštar prizemni udarac Damajnovića, ali Bašković je bio spreman na to. U istoj minuti vidjeli smo kratku Jelavića i Rafinhe, nakon koje je potonji lukavim udarcem vanjskim dijelom tenisice pokušao iznenaditi Živkovića, međutim njegov pokušaj otišao je malo pored gola. Dvije minute kasnije, Osijek je imao čak dvije velike šanse za dolazak u vodstvo. Pandurević je potegnuo sa 7-8 metara i prisolio golmana Novog Vremena na novu intervenciju, no odbijena lopta došla je ravno na nogu Šalaju, čiji udarac iz neposredne blizine još jednom brani večeras raspoloženi “Fićo”.

U 14. minuti novu priliku gostiju propušta Lima, već u sljedećem napadu Osijek dolazi do zasluženog vodstva. Strijelac pogotka za slavonsku ekipu bio je Damjanović. Ubrzo potom igrači Saše Voldina imali su izglednu situaciju za povećanje svoje prednosti, no Damjanović ovaj put nije uspio svladati Baškovića. Dvije minute prije odlaska na predah, svoj udarac okušao je i ukrajinski pivot Synitsin, novopečena prinova u redovima Osijeka. Bio je to vrlo lukav pokušaj, ali Bašković se nije dao iznenaditi. Minutu kasnije vidjeli smo i prvi ozbiljni pokušaj Novog Vremena nakon što dugo nisu bili opasni prema naprijed. Jelavić je najprije “zavaljao” svog čuvara, a potom pucao, međutim otišlo je to preko gola. Odmah potom, Makarani dolaze do izjednačenja. Domaći igrač oduzeli su jednu loptu duboko u polovici Osijeka, a loptu je u praznu mrežu ubacio upravo Jelavić. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Damjanović je zamalo zabio svoj drugi pogodak na susretu, ali vratar Makarana večeras je definitivno njihovo prvo ime. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

Na prvu prijetnju u nastavku susreta nismo morali dugo čekati. Suton je lijepo petom uposlio slobodnog Jefrersona, koji je udarcem sa svoje “kontra strane” pogodio gredu. Dvije minute kasnije sjajnu priliku za 2:1 imao je Suton, ali njegov pokušaj također je odsjeo na gredi. U 24. minuti Damjanović i Lima složili su brzi kontranapad, a udarac potonjeg sjajno je zaustavio Bašković. U istoj minuti vidjeli smo i odgovor Rafinhe, koji se našao u odličnoj poziciji, ali je olako zapucao izglednu priliku. Minutu kasnije domaćinima se pružila šansa iz slobodnjak s ruba šesterca. Loptu je uzeo Rafinha, čiji silovit pokušaj odlazi malo preko grede. U 27. minuti Lima i Damjanović kratkom kombinacijom u kaznenom prostoru Makarani izigrali su obranu Novog Vremena, a epilog svega je novi pogodak Damjanovića. Pogodak Osijeka bio je uvod u tri sjajne minute u kojima smo vidjeli još dva pogotka, oba u gostujućoj mreži. Najprije je Sesar udarcem izvan šesterca svladao nemoćnog Živkovića, a svega minutu kasnije Vuković preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora dovodi Novo Vrijeme u prvo vodstvo na večerašnjem susretu.

U 32. minuti Osječani su izborili kazneni udarac, no udarac Lime efektno je “skinuo” Bašković. Što nije uspio iz šesterca, napravio je dvije minute kasnije. Lima je najprije istrčao kontru, a potom iz neposredne blizine zavukao loptu iza leđa domaćeg vratara. U 36. minuti ponovno okršaj Lime i Baškovića, ali ovaj put uspješniji je bio povremeni hrvatski reprezentativac. Nakon toga uslijedilo je nekoliko izglednih prilika Makarana u vrlo kratkom periodu, ali Dino Živković istaknuo se fenomenalnim obranama. U 37. minuti Osijek je još jednom zaprijetio preko Damjanovića, ali Bašković zaustavlja loptu na gol-liniji. Odmah potom Suton se našao oči u oči sa Živkovićem, ali bio je to prilično bezopasan udarac kojeg je Živković s lakoćom ukrotio. Nedugo potom Novo Vrijeme prelazi na igru bez vratara, a to je vrlo brzo urodilo plodom. Makarani su brzim kombinacijama izigrali kompletnu gostujuću obranu, a Jeffersonu nije bilo teško pospremiti loptu u nebranjenu mrežu. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen.
Izvor: Crofutsal/Dora Srzić

<br /> NOVO VRIJEME – FUTSAL KLUB OSIJEK 4:3 (1:1)
Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: 1.kolo
Datum: 01.10.2022.
Vrijeme: 19:00
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 400

NOVO VRIJEME – FUTSAL KLUB OSIJEK 4:3 (1:1)

Prvi sudac: Miloslav Šimac (Split)
Drugi sudac: Mario Budimir (Split)
Treći sudac: Edo Vulić (Split)
Četvrti sudac: Marin Sokol (Makarska)
Delegat: Tihomir Grabovac (Donji Proložac)

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Fereira Lima, Toni Jelavić, Marin Sesar, Josip Suton, Gabrijel Lasić, Jefferson Breno Ferreira Alves, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Sven Anton Horvath, David Barbarić, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

FUTSAL KLUB OSIJEK: Dino Živković, Dorian Bogati, Andrej Pandurević, Vitor Hugo De Lima da Silva, Josip Šalaj, Vanja Blagojević, Domagoj Damjanović, Nikita Synitsin, Luka Kotris, Ante Franković, trener: Saša Voldin

STRIJELCI: 0:1 Damjanović (15′), 1:1 Jelavić (19′), 1:2 Damjanović (27′), 2:2 Sesar (28′), 3:2 Vuković (29′), 3:3 Lima (33′), 4:3 Jefferson (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 5 (4+1), Osijek 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Šalaj (25′) – OSIJEK

IGRAČ UTAKMICE: Jefferson Breno Ferreira Alves (NOVO VRIJEME)