Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL Novo Vrijeme zaustavljeno u polufinalu, Futsal Dinamo slavio nakon preokreta

U drugom polufinalnom dvoboju 1.HMNL momčad Futsal Dinama je nakon preokreta svladala Novo Vrijeme i plasirala se u svoje prvo finale u povijesti. Nije dobro počelo za “plave” koji su nakon 14. minuta igre u prvom poluvremenu gubili 0:2, međutim do odmora se uspjevaju vratiti dvama pogocima. U nastavku je bio dovoljan pogodak Filipa Novaka za 3:2 i zasluženo slavlje Zagrepčana.

U utakmicu se ušlo tvrdo i bez velikih prilika, a onda je u 4. minuti Novo Vrijeme stiglo u vodstvo. Prvo je iskosa pucao Lima čiji udarac brani Piplica, no na odbijenu loptu stiže Juretić koji postiže gol za vodstvo 1:0. U 6. minuti prvi put ozbiljnije prijete “plavi”, pucao je Tihomir Novak, ali brani mu Bašković. U 7. minuti Čekol je vidio prostor za pucati iz velike udaljenosti, ali mirno to kroti makarski vratar. Uslijedio je period bez izrazitih prilika. U tom periodu domaći su konstantno vršili mini pritisak, međutim nikako nisu mogli probiti dobru obranu gostiju. No u 12. minuti Perić lijepo asistira za Filipa Novaka čiji udarac sa 6 metara fenomenalno brani Bašković. Minutu kasnije Tihomir Novak puca lijevo iskosa, a lopta odlazi za malo pored gola. U 14. minuti Novo Vrijeme podebljava vodstvo. Lima je stvorio probleme domaćoj obrani koja mu nikako nije mogla oduzeti loptu, na kraju je lopta izbijena, ali samo na kratko, jer je vrlo brzo završila kod Jeffersona koji na kraju puca desno iskosa i pogađa za 2:0.

U 16. minuti Čekol fenomenalno gura kroz noge Gašparu te izlazi sam pred golmana, puca, ali ovaj sjajno brani i spašava povratak domaćih u utakmicu. Ali u 17. minuti “plavi” se ipak vraćaju. Filip Novak je ubacio s desne strane i pronašao na drugoj stativi Dekanića koji fino posprema za smanjenje zaostatka na 1:2. U istoj minuti Filip Novak uzeo je loptu na svojoj polovici te se u slalomu sjurio pred gostujući gol i pucao, no njegov udarac odsjeo je na stativi. U 18. minuti Čekol je pucao s 9 metara, a njegov udarac završio je na nozi Mužara koji iz neposredno blizine puca u stativu. U 18. minuti Futsal Dinamo poravnava. Čekol je dostavio loptu za Perića koji se sjajno okrenuo s čuvarom na leđima te pucao i poentirao za povratak domaćih. Minutu prije kraja Čekol je pucao iskosa, ali lopta odlazi u vanjsku mrežicu. Nedugo zatim Mužar ide u solo prodor gdje prolazi dvojicu igrača nakon čega puca u prvi kut, ali spreman je Bašković koji mu brani. Izdvojimo da su gosti iz Makarske pokušavali nešto pred golom “plavih”, ali energična obrana domaćih im nije puno toga dozvolila.

U nastavku prvu priliku bilježimo u 23. kada je lijevo iskosa pucao Vuković, no njegov udarac završio je u vanjskoj mrežici. Nedugo nakon Futsal Dinamo potpuno okreće susret. Zonjić je izdržao duel s igračem na leđima, nakon čega mu lopta bježi, ali na nju pristiže Filip Novak koji zabija za vodstvo od 3:2. U 27. minuti gosti propuštaju sjajnu priliku. Lima je ukrao loptu i sjurio se odličnim solo prodorom prema golu te pucao, ali njegov pokušaj otišao je za malo pored desne vratnice. U idućoj minuti Juretić je pokušao iskosa, no brani Piplica. U 28. minuti Lima sjajno puca, međutim spreman je Piplica. U 29. minuti Zonjić se našao sam pred golom potpuno nečuvan od obrambenih igrača Novog Vremena, međutim oba njegova pokušaja sjajno je obranio Bašković.

U 29. minuti gosti prijete preko Barbarića, no Piplica brani i odbija u korner. U 32. minuti Kazazić puca iz velike udaljenosti, ali njegov pokušaj odlazi pokraj gola. U 34. minuti Jefferson je lijepo uposlio pred gol domaćih Horvatha, čiji udarac odlično zaustavlja Piplica. Makarani 3 minute prije kraja riskiraju i igraju s 5 igrača u polju. Vrlo brzo u 38. minuti prijete preko Gašpara koji je dobro pucao, no obranio mu je Piplica. Posljednji pokušaj gostiju bio je onaj Jeffersona 12 sekundi prije kraja utakmice, ali bezuspješno jer je njegov udarac otišao iznad gola.
izvor: Crofutsal