Utorak, 23 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL, POLUFINALE DOIGRAVANJA Futsal Dinamo slavio u Makarskoj 1:2, uzvrat u petak

Futsal Dinamo je na korak do finala prvenstva Hrvatske. U prvom polufinalnom dvoboju momčad Matije Đulvata slavila je u Makarskoj protiv aktualnih prvaka rezultatom 1:2, te će u petak na svom parketu tražiti pobjedu za plasman u finale.

Na prvu priliku čekali smo do 2. minute kada Perić na poziciji pivota iz okreta vrlo dobro puca, no Bašković upisuje dobru obranu. Nakon kornera Perić je još jednom zaprijetio, a Bašković još jednom brani njegov pokušaj. Nedugo zatim bilježimo prvu značajniju situaciju na drugoj strani kada udarac Rafinhe s desne strane nogom brani Piplica. Iz slične situacije zaprijetio je i dvije minute kasnije Suton, a Piplica još jednom nogom brani. U 5. minuti Futsal Dinamo dolazi do prednosti. Nesporazum u obrani između Sesara i Jeffersona iskoristio je Mužar koji im se prikrao s leđa, uzeo loptu i savladao Baškovića za 0:1. Minutu kasnije Juretić je zaprijetio sa 7-8 metara, no Pilica upisuje novu obranu. U 9. minuti Makarani su propustili veliku priliku za izjednačenje. Gašpar je osvojio loptu u protivničkoj polovici, odigrao za Sutona na 7-8 metara, no njegov udarac brani večeras jako raspoloženi Piplica.

U 11. minuti Novo Vrijeme dolazi do izjednačenja. Barbarić je iznudio prekršaj na 10 metara od gola, te iz slobodnog udarca savladava Piplicu za erupciju oduševljenja makarske publike – 1:1. Dvije minute kasnije ponovno vode gosti. U kontri udarac Postružina brani Bašković, no lopta se odbija do Filipa Novaka koji zabija za novo slavlje zagrebačkih “plavih” – 1:2. Minutu kasnije u velikoj prilici je Perić koji s desne strane izlazi sam pred Baškovića, a njegov pokušaj makarski vratar malim dodirom skreće tik uz vratnicu. U 19. minuti Barbarić osvaja loptu na protivničkoj polovici i s 10-ak metara vrlo dobro puca, a Piplica uz pomoć vratnice zaustavlja taj prizemni udarac. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika, a spomenimo kako su gosti iz Zagreba od 11. minute igrali s 5 akumuliranih prekršaja, no do kraja poluvremena igrom bez prekršaja nisu ponudili priliku Makaranima iz akumulacije.

U nastavku smo dugo čekali na prvu ozbiljniju priliku. Makarani su imali inicijativu, tražili izjednačenje, no obrana gostiju djelovala je neprobojno, dok su “plavi” svoju priliku vrebali iz kontre. U 33. minuti Suton izrevoltiran što mu netom ranije nije dosuđen prekršaj, čini prekršaj u napadu te zavređuje drugi žuti karton. S igračem više gosti su dugo kombinirali, no ne koriste veliku priliku da novim zgoditkom prelome susret u svoju korist. Izdvajamo tek situaciju pred kraj brojčane prednosti kada udarac Šućura iskosa s lijeve strane zaustavlja vratnica. Dvije minute kasnije Postružin sjajno proigrao Filipa Novaka koji s desne strane ostaje sam pred Baškovićem, no još jednom vratnica spašava Makarane. U završne tri minute Makarani ulaze s Gašparom u ulozi golmana-igrača, a nakon pola minute veliku priliku propustio je Rafinha kada iz blizine pogađa gredu.

U uzbudljivoj završnici Rafinha je tri sekunde prije kraja iznudio šesti akumulirani prekršaj gostiju. Brazilac je preuzeo odgovornost, no Piplica je obranio njegov pokušaj i ponio epitet igrača utakmice. Futsal Dinamo je tako u Makarskoj ostvario veliku pobjedu i došao na korak do finala. Makarani su pak u situaciji da sezonu trebaju spašavati u grotlu zagrebačkog Doma sportova gdje neće moći računati na večeras isključenog Luku Sutona. U petak je u Zagrebu na rasporedu uzvratni susret u kojem će Futsal Dinamo tražiti pobjedu za finale, dok će Makarani pokušati izboriti majstoricu pred svojim navijačima.

izvor: Crofutsal, foto: MNK Novo Vrijeme/ilustracija