Srijeda, 24 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL, POLUFINALE DOIGRAVANJA Olmissum slavio u Makarskoj i izborio majstoricu

1.HMNL, POLUFINALE DOIGRAVANJA Olmissum slavio u Makarskoj i izborio majstoricu

Prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo u 1. minuti, a imali su je domaćini. Sesar je uputio silovit udarca s ruba kaznenog prostora, a Bilandžić je to krajnjim naporom obranio. Tri minute kasnije, Olmissum je poveo. Dickson je lijepo probio desni bok, a potom silovitim udarcem neobranjivo pogodio u gornji lijevi kut za 0:1. Minutu kasnije domaćini su imali veliku priliku za ekspresan povratak u utakmicu. Suton je fantastičnom loptom pored dvojice “zeleno-plavih” sjajno uposlio natrčalog Kazazića. Pivot Makarana najprije se odlično izborio za poziciju, a potom i odlično pucao, međutim Bilandžić je još jednom odlično postavljen. U 9. minuti vidjeli smo i vrlo lukav pokušaj Pulinha, međutim gostujući vratar upisao je još jednu obranu. U 11. minuti Kazazić je silovito potegnuo iz slobodnjaka, ali Bilandžić to odbija, a lopta ponovno dolazi do Kazazića, čiji ponovljeni pokušaj odlazi pored gola. u istoj minuti vidjeli smo novi opasan pokušaj Dicksona, otišlo je to za malo pored gola. Odmah potom bilježimo i vrlo dobar udarac Jurline, ali i njegov je udarac otišao izvan okvira gola. U 13. minuti gosti su imali čak dvije odlične prilike Omišana. Najprije je Sekulić opalio s ruba kaznenog prostora, međutim Bašković je to odlično obranio. Nedugo potom Pavić je odjurio u kontranapada, a njegov lob odsjeo je malo poviše grede.

Desetak sekundi kasnije, Novo Vrijeme dolazi do izjednačenja. Jelavić je s loptom u nogama pretrčao cijeli teren i došao pred kazneni prostor Olmissuma. Iako su svi očekivali da će dodati usamljenom Sutonu, Jelavić se odlučio potegnuti, a njegov snažan udarac neobranjivo je odsjeo u donji desni kut Bilandžićevog gola. Bio je to uistinu prekrasan pogodak makarske “šestice”. U 14. Kustura je opalio s ruba šesterca, a njegov pokušaj završio je na gredi. U 18. minuti Jelavić je pasom preko cijelog terena pronašao slobodnog Kazazića, koji puca atraktivno petom, a li Bilandžić to odbija u korner. Ubrzo potom gosti su krenuli u još jednu kontru, a udarac Jurline obranio je Bašković.

Novo Vrijeme je moglo doći u rezultatsku prednost nakon svega nekoliko sekundi igre u nastavku. Makarani su odmah krenuli punom snagom, a Jelavić je otrčao u kontru, međutim njegov prizemni udarac nogom brani vratar Olmissuma. U 26. minuti u vrlo dobroj šansi našao se Vuković, ali Bilandžić to brani bez većih problema. U 30. minuti, Omišani dolaze do novog vodstva. Perišić se najprije lijepo izborio za poziciju, a potom odličnim udarcem pogodio donji lijevi kut Baškovićevog gola. Dvije minute kasnije vidjeli smo opasan pokušaj Vukovića, koji je gađao lijeve rašlje, no uspio je samo izboriti korner. U istoj minuti Olmissum je vrlo lako mogao doći i do trećeg pogotka. Kolobarić je presjekao jedno dodavanje domaćih, a potom i pucao, no Jelavić je to glavom odbio s gol crte. U 34. minuti Jelavić je snažnim udarcem pogodio gredu.

U 38. minuti Pulinho je krasno predriblao svog čuvara, nakon čega je uputio prizemni udarca, međutim Bilandžić je to uspio zaustaviti. Na isteku 39. minute Jelaviću je malo nedostajalo da dođe do svog pogotka na susretu, no lopta je otišla za malo preko gola. U posljednjoj minuti susreta Novo Vrijeme neoprezno gubi jednu loptu, a Sekulić u situaciji 1 na 1 savladava “vratara” Jelavića za povrdu trijumfa gostiju – 1:3! Olmissum je tako izjednačio omjer u polufinalnoj seriji prolongiravši odluku o plasmanu u finale za majstoricu koja je na rasporedu sredinom sljedećeg tjedna u Omišu.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Wagner Dickson Laguna Lopes, Antonio Sekulić, Tonino Zorotović, Nikola Čižmić, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Dickson (4′), 1:1 Jelavić (13′), 1:2 Perišić (30′), 1:3 Sekulić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 2 (0+2), Olmissum 7 (3+4)