Subota, 20 travnja, 2024
NaslovnicaVIJESTIDalmacija1.HMNL Poraz Novog Vremena u Puli

1.HMNL Poraz Novog Vremena u Puli

U derbiju 9. kola 1.HMNL Stanoinvest Futsal Pula je na svom parketu došla do velike pobjede nad aktualnim liderom. Dvoboj Puljana i Makarana ponudio je odličan futsal, a nakon ravnopravnih prvih 20 minuta, u nastavku su igrači Nijaza Mulahmetovića nadigrali goste i došli do velika tri boda uoči odlaska na zimsku pauzu.

I jedni i drugi su u današnji susret ušli oslabljeni. Kod domaćina u sastavu nije bilo Deana Moravca i Ivana Šulentića, no dojam je da je znatno veći hendikep s druge strane neigranje Tonija Jelavića i Marina Musinova, uz vratara Filipa Baškovića.
Prvu ozbiljniju prijetnju bilježimo u 7. minuti. Bilić je pucao s ruba kaznenog prostora, bio je to nezgodan, ali nedovoljno opasan udarac. Dvije minute kasnije svoj udarac okušao je i Mataja, ali Herceg upisuje prvu veliku obranu. Prvu izgledniju priliku gostiju bilježimo u 12. minuti. Blago Gašpar je odjurio u kontru, no njegov udarac krajnjim naporom brani Milanović. Nedugo potom, Futsal Pula dolazi do vodstva. Milanović je dalekometnom loptom preko cijelog terena pronašao usamljenog Moravca, koji iz neposredne blizine savladava Hercega i dovodi Puljane do prednosti – 1:0! Ubrzo potom u velikoj prilici našao se Prelčec, ali na semaforu je i dalje stajalo 1:0. Minutu kasnije, Novo Vrijeme ne koristi dvije izgledne situacije za izjednačenje. Najprije je Kazazić sjajnim udarcem dobro protegnuo Milanovića, a nakon toga lopta dolazi do Horvatha, čiji udarac glavom nije bio naročito opasan. U 16. minuti Puljani ne koriste čistu priliku za 2:0.

Vukmir je odličnom loptom uposlio slobodnog Osredkara, međutim njegov udarac fantastično brani Herceg. Minutu kasnije, Kazazić je imao novu priliku za izjednačenje, ali i ovaj put uspješniji je bio golman Futsal Pule. Ubrzo potom svoj udarac okušao je i Jefferson. Bilo je to vrlo nezgodno, ali Milanović je upisao još jednu važnu obranu. Nedugo zatim bilježimo po jednu izglednu priliku na obje strane. Najprije je Baisel odličnim udarcem zamalo odveo Puljane na 2:0, a nedugo potom Sesar nije uspio savladati Milanovića. U posljednjim sekundama prvog dijela, Suton donosi gostima izjednačenje. U velikoj gužvi u kaznenom prostoru domaćih reprezentativni pivot spretno reagirao i zabija za 1:1 nakon prvih 20 minuta.

Drugo poluvrijeme počelo je vrlo burno. Nizale su se prilike na obje strane, a one najbolje bile su Osredkarova i Kazaićeva, ali nitko od njih nije uspio doći do pogotka. U 25. minuti Lolić je potegnuo iz slobodnjaka s ruba šesterca. Bio je to vrlo neugodan udarac, ali odlazi to za malo preko gola. Nedugo potom Rafinha je izašao sam pred Milanovića, no spetljao se te nije uspio uputiti udarac, lopta dolazi do Horvtaha čiji je udarac zaustavljen na gol-liniji. U 26. minuti bilježimo dobar udarac Barbarića, ali Milanović to brani. Ubrzo potom Bilić ne koristi priliku za 2:1. Bila je to sjajna prilika za odlazak Puljana u novo vodstvo, no Herceg je još jednom obranom spasio Makarane. U 29. minuti Osredkar je silovito potegnuo sa 7-8 metara, ali Herceg to sjajno brani. Nedugo potom Prelčec je pucao na prazan gol, ali Jefferson je to blokirao u posljednji trenutak.

U 32. minuti Novo Vrijeme je imalo veliku priliku za 1:2. Milanović je izašao s vrata u namjeri da započne novi napad Puljana, ali neoprezno gubi loptu, no Sesarov pokušaj loba s gol-crte čisti Bilić. Nedugo zatim uzvratili su “zeleno-žuti”, no Mataja pogađa vratnicu! U 36. minuti Baisel se našao sam pred Hercegom, ali golman Makarana upisuje još jednu veliku obranu. Nakon toga uslijedio je niz napada Puljana, ali Herceg se prometnuo u junaka gostiju. U 39. minuti u velikoj prilici našao se Difonzo, ali Jeferson to zaustavlja u posljednji trenutak. Kad se već činilo da će susret završiti podjelom bodova, u posljednjim sekundama susreta opsada gola gostiju rezultirala je golom za pobjedu domaćina, gdje je u konačnici Blago Gašpar s poda nespretno u namjeri da otkloni opasnost zabio u vlastitu mrežu za 2:1. Tom su prethodile velike prilike Difonza i Mataje, no na kraju svega Puljani su ipak došli do pobjedonosnog zgoditka. Prvi je ovo prvenstveni poraz Makarana koji su usprkos tome jesenski dio sezone okončali na 1. mjestu ljestvice, dok su “zeleno-žuti” ovom pobjedom došli na 4. mjesto ljestvice.
autor: Dora Srzić, izvor: Crofutsal

1.HMNL:STANOINVEST FUTSAL PULA – NOVO VRIJEME 2:1 (1:1)
Vrsta utakmice: 1.HMNL
Kolo: 9. kolo
Datum: 16.12.2022.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: DS Mate Parlov, Pula