Subota, 20 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1. HMNL Šibenik 1983 nakon preokreta slavio u Makarskoj

1. HMNL Šibenik 1983 nakon preokreta slavio u Makarskoj

Novo Vrijeme je na svom terenu dočekalo Šibenik 1983, a na kraju su nakon velikog preokreta u nastavku slavili gosti.

Do zasluženog vodstva su došli u 4. minuti preko Sesara i nastavili pritiskati i u narednim minutama, ali je Šibenčane do izjednačenja u 12. minuti doveo Šućur. U naredne četiri minute su gosti došli do preokreta nakon dva gola Jurića kojima su otišli na dva gola prednosti. U periodu od 17. do 24. minute susreta Suton je zabio tri pogotka i vratio vodstvo svojoj momčadi.

Novo izjednačenje na susretu smo vidjeli u 30. minuti kada je nes(p)retno loptu u vlastitu mrežu poslao Pulinho. Gosti su do novog preokreta došli četiri minute prije kraja kada je Herceg za prekršaj van svog prostora dobio crveni karton, a potom Matković pogodio iz slobodnog udarca. Nešto manje od dvije i pol minute prije kraja susreta Šućur je iz deseterca nakon šestog akumuliranog prekršaja Makarana zabio za nova dva gola prednosti, a samo minutu kasnije je Suton četvrtim pogotkom na susretu postavio konačnih 5:6 te su Šibenčani upisali sva tri boda u utakmici punoj preokreta.

Kontrolor suđenja: Ivan Ćapin

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Anderson Alves Carneiro Da Silva – Pulinho, Marin Sesar, Luka Suton, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, Mate Vuković, Josip Brkić, Toni Jelavić, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Bartul Ora, trener: Ivan Božović

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Franjo Matković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva – Dudy, Mirko Jurjević, Ivan Škugor, Alen Milišić, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres – Wellington, Alen Protega, Zvonimir Šućur, Vinko Jurković, Franko Knez, Ante Palavra, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Sesar (4′), 1:1 Šućur (12′), 1:2 Jurić (15′), 1:3 Jurić (16′), 2:3 Suton (17′), 3:3 Suton (22′), 4:3 Suton (24′), 4:4 ag-Pulinho (30′), 4:5 Matković (36′), 4:6 10m-Šućur (38′), 5:6 Suton (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 9 (4+5), Šibenik 1983 5 (3+2)