Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNL Velika pobjeda Novog Vremena u derbiju hrvatskog futsala

1.HMNL Velika pobjeda Novog Vremena u derbiju hrvatskog futsala

U ovom trenutku najveći derbi hrvatskog futsala imao je podjednaku važnost za obje ekipe, a bodovi su na kraju ostali u Makarskoj. U prvih 20 minuta vodila se velika borba za svaku loptu, a domaći su na kraju s prednošću otišli na odmor. Drugo poluvrijeme ponudilo je znatno više uzbuđenja. Igra se potpuno otvorila, a to su najbolje iskoristili malonogometaši Novog Vremena, koji su u nastavku susreta potpuno nadigrali goste. Golovi su padali kao na traci, a “zeleno-plavima” je pred sam kraj uspjelo tek ublažiti uvjerljivi poraz. Novo Vrijeme se tako na najbolji mogući način iskupilo za poraz u Dubrovniku, dok je Olmissum ovim debaklom ugrozio svoju “jedinicu” uoči play-offa.

Prvu priliku na susretu vidjeli smo u 2. minuti, a imali su je domaćini. Jelavić je izveo korner, a njegova poluvisoka lopta pronašla je nogu Kazazića, čiji volej odlazi pored desne vratnice. Svega minutu kasnije Jelavić se sjurio u kontru, no Hrstić ga faulira i Novo Vrijeme dobiva priliku iz prekida. Izvođač slobodnjaka bio je Kazazić. Bio je to vrlo dobar pokušaj, no Bilandžić to odlično. zaustavlja. U 5. minuti bilježimo i prvu prijetnju gostiju. Bio je to dalekometni pokušaj Postružina, no nije ugrozio gol Baškovića. Minutu kasnije Sesar se iznenada našao u sjajnoj prilici, ali njegov je udaraca na kraju otišao preko gola. Nesporazum u obrani Omišana gurnuo je Sesara u izglednu priliku, ali njegov volej otišao je preko grede. U 8. minuti vidjeli smo najveću priliku dotadašnjeg dijela utakmice, a imali su je gosti. Kustura se pomalo neočekivano našao sam pred Baškovićem, no vratar Makarana upisao je prvu veliku obranu. Odmah potom još bolje je potegnuo bosonogi Pavić (prije udarca ostao je bez tenisice), ali domaća “jedinica” upisala je još jednu vrhunsku intervenciju. Niti minutu kasnije ponovno su u glavnim ulogama bili Bašković i Pavić, a omiška “devetka” ni ovaj put nije uspjela poentirati (njegov pokušaj odsjeo na je vanjskom dijelu vratnice).

Izgleda da su tri uzastopne prijetnje “zeleno-plavih” trgnule Makarane, koji uzvraćaju preko Sutona, ali Bilandžić je bio spreman na to. Bilo je to razdoblje igre u kojem je Novo Vrijeme stajalo u čvrstom bloku te vrebalo priliku za kontre. Još jednu takvu pokrenuo je Musinov, koji je u tandemu sa Sutonom pokušao ugroziti gostujuća vrata, ali u tome nisu imali osobitog uspjeha. U 13. minuti Suton je krasno petom uposlio Pulinha, čiji je opasni udarac Bilandžić zaustavio. U14. minuti, Makarani su poveli s 1:0. Dickson je faulirao Blagu Gašpara na više od 15-ak metara od gola, a izvođač slobodnog udaraca ponovno je bio Kazazić. Bio je to siloviti udarac kojeg je Bilandžić mogao samo ispratiti pogledom. Lopta je odsjela u gornjim desnim rašljama, a domaćini su došli u rezultatsku prednost. Dvije minute kasnije, Sesar se fantastično “othrvao” protivničkim braničima i izborio se za šut, ali gostujuća “jedinica” odlično brani. Odmah potom Pulinho je imao zicer za 2:0. Pokušao je Brazilac u redovima domaćih progurati loptu kroz noge Bilandžiću, ali potonji je pravovremeno skupio noge i spriječio novi pogodak. U 19. minuti Perišić je “hrvačkim zahvatom” složio Sutona na parket, no sudac je samo pokazao da se igra nastavi. U najmanju ruku, jako dvojbena odluka. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromijenjen.

Prvu ozbiljniju prijetnju u nastavku kreirao je Sekulić. Najprije se sjajno izborio za prostor, a potom snažno pucao, ali Bašković odlično čita njegovu namjeru i upisuje novu veliku obranu. U 25. minuti Novo Vrijeme je imalo dvije velike prilike za povećanje vodstva, a u obje se našao Sesar. Najprije silovito potegnuo s ruba kaznenog prostora, no Bilandžić to krajnjim naporom odbija, ali ravno na nogu Sesara, čiji je drugi pokušaj u padu blokirao Dickson. U 26. minuti vidjeli smo i dalekometni pokušaj Kazazića, no Olmissumov čuvar mreže još jednom je bio na pravom mjestu. U 27. minuti došlo je do “koškanja” između Musinova i Hrstića, a epilog svega je žuti karton igraču gostiju. Musinov je ostao bez kartona i treba reći da je stvarno imao dosta sreće u ovoj situaciji (vrlo lako je i on mogao “požutjeti”). Tri minute kasnije Kustura je silovito potegnuo s desetak metara, a Bašković to još jednom fantastično zaustavio. Ubrzo potom Novo Vrijeme je povuklo kontru tri na jedan, no izostala je prava realizacija. Nekoliko sekundi kasnije makarski “bijeli” jure u novi kontranapad, no Suton se spetljao na gol crti te su se tako Omišani provukli kroz “iglene uši”. U 32. minuti, Novo Vrijeme odlazi na dva pogotka prednosti.

Bila je to Pulinhova majstorija “s Copacabane”. Domaća četvotka nalazila se u dosta teškoj poziciji, međutim to ga nije spriječilo da izvede uistinu čudesan potez i odvede svoju momčad na 2:0. Bilandžić je u ovoj situaciji bio potpuno nemoćan. U 35. minuti svoj udarac odlučio je okušati i Dickson, imao je dobru ideju, ali otišlo je malo pored gola. Pet minuta prije kraja “zeleno-plavi” prelaze na igru s golmanom-igračem, no to im se vrlo brzo obilo o glavu. Horvat je nesmotreno izgubio jednu loptu, a Jelavić je rutinski posprema u nebranjenu gostujuću mrežu. Niti minutu kasnije, isti igrač zabija i četvrti pogodak domaćina. Bio je to spektakularan pogodak iz okreta preko cijelog terena, te je tako Novo Vrijeme u 36. minuti otišlo na velikih plus četiri. U 38. minuti vidjeli smo čak gola, po jedan na svakoj strani. Najprije su domaćini jurnuli u kontru koju je realizirao Kazazić, a odmah potom silovito je potegnuo Jurlina, a lopta se od Sekulića (koji je bio na gol-liniji), odbila iza leđa Baškovića. Minutu kasnije ubilježili smo i jedan vrlo lukav pokušaj Sutona, ali bio je za malo neprecizan. Isti igrač ubrzo je opet pokušao iznenaditi Bilandžića, međutim njegov udarac otišao je preko gola. Petnaestak sekundi prije kraja u dobroj situaciji bio je Blago Gašpar, ali u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Kontrolor suđenja: Danijel Janošević

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Anderson Alves Carneiro Da Silva,Mate Vukković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristian Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Wagner Laguna Lopes Dickson, Antonio Sekulić, Nikola Čižmić, Božidar Baučić trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Kazazić (14′), 2:0 Pulinho (32′), 3:0 Jelavić (35′), 4:0 Jelavić (36′), 5:0 Kazazić (38′), 5:1 Sekulić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 5 (4+1), Olmissum 7 (3+4)