Četvrtak, 18 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.HMNNL: Novo Vrijeme deklasiralo zagrebačke „studente"

1.HMNNL: Novo Vrijeme deklasiralo zagrebačke „studente”

U utakmici 15. kola 1.HMNL Novo Vrijeme je na domaćem parketu uvjerljivo svladalo Alumnus (13:2). Makarani su se tako iskupili svojim navijačima za „hladan tuš“ protiv Šibenika, a ujedno su i skočili na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Prvi pogodak na susretu vidjeli smo u već u 1. minuti, a djelo je Vedrana Kazazića. Taj rezultat održao se sve do 11. minute, kada prednost domaćih povećava Toni Jelavić. U razmaku od 15. do 17. minute uslijedio je „blitzkrieg“ domaćih. Naime, u navedenom razdoblju pala su čak tri zgoditka.

U samo dvije minute uslijedila su dva pogotka Vedrana Kazazića, čime je stigao do hat-tricka. U istoj minuti bilježimo i pogodak Gabrijela Lasića, talentiranog tinejdžera koji je protekli tjedan sudjelovao u plasmanu U-19 reprezentacije na EP u Španjolskoj. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata te se tako na odmor otišlo s 5:0 za Novo Vrijeme.

Nastavak utakmice također je (baš kao i prvi dio) počeo pogotkom u gostujućoj mreži. Strijelac istog bio je kapetan Mate Vuković. U 24. minuti na 7:0 povisio je Pulinho, a svega minutu kasnije Blago Gašpar postiže i osmi pogodak za domaćine. U 28. minuti na listu strijelaca upisao se i Luka Suton. U 29. minuti gosti su uspjeli smanjiti na 9:1, a mrežu Makarana zatresao je Lovro Ercegović. Tri minute kasnije, Sven Horvath postiže jubilarni 10. pogodak Novog Vremena.

U 34. minuti vidjeli smo čak dva pogotka, oba u mreži Alumnusa. Najprije na 11:1 povisio Marin Sesar, a odmah potom svoj drugi gol postigao je i Lasić. Četiri minute prije kraja Luka Lovrek zabio je za 12:2, a točku na i dvije minute kasnije svojim četvrtim pogotkom na susretu stavio je Vedran Kazazić.

U sljedećem kolu Novo Vrijeme očekuje uvijek neugodno gostovanje u Dubrovniku.

Dora Srzić/ foto MNK Novo Vrijeme

NOVO VRIJEME – ALUMNUS 13:2 (5:0)

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Bratul Ora, Sven Anton Horvath, Krešimir Herceg, trener: Ivan Božović

ALUMNUS: Matija Vurnek, Luka Lovrek, Gabrijel, Andrić, David Pokrajčić, Mislav Martinjak, Mateo Čekol, Saša Ledinšćak, Lovro Ercegović, Ante Klarić, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:O Kazazić (1′), 2:0 Jelavić (11′), 3:0 Kazazić (15′), 4:0 Kazazić (17′), 5:0 Lasić (17′), 6:0 Vuković (21′), 7:0 Pulinho (24′), 8:0 B. Gašpar (25′), 9:0 Suton (28′), 9:1 Ercegović (29′), 10:1 Horvath (32′), 11:1 Sesar (34′), 12:1 Lasić (34′), 12:2 Lovrek (36′), 13:2 Kazazić (38′)