Četvrtak, 28 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORT1.UTAKMICA FINALA DOIGRAVANJA 1.HMNL Makarani vodili na poluvremenu, Olmissum preokrenuo

U prvom susretu finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske omiški Olmissum je slavio protiv Novog Vremena Apfel rezultatom 3:1, te finalnoj seriji koja se igra na tri pobjede sada vode 1:0. Nakon prvih 20 minuta Makarani su imali prednost 0:1, no oslabljeni neigranjem nekoliko igrača nisu izdržali, te su Omišani u nastavku preokrenuli rezultat i ostvarili zasluženu pobjedu.

Već u ranoj fazi susreta gosti su ostali bez Brkića, koji je zbog ozljede koljena uz bolnu grimasu iznesen s parketa. U 9. minuti gosti igraju s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, a takvom igrom umalo su došli do prednosti kada je upravo Jelavić s desne strane osvanuo sam pred Luketinom, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U 10. minuti bilježimo novu veliku priliku gostiju kada je Bajrušović osvojio loptu i u polukontri proigrao na lijevoj strani Horvatha koji pogađa vanjski dio mreže. Usljedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 17. minute kada silovit udarac Horvatha vratar Luketin skreće u korner. Upravo iz tog kornera gosti dolaze do prednosti. Odigrana je povratna lopta za Kazazića koji s 11-12 metara zabija za 0:1!

Nakon toga se bude Omišani, te bilježimo dobar pokušaj Horvata nakon kornera, no Herceg je na mjestu. U 20. minuti Herceg brani dva pokušaja Perišića, te su gosti na odmor otišli s minimalnom prednošću.

U nastavku nije dugo trebalo da Olmissum dođe do izjednačenja. Igrala se 24. minuta kada Jurić nezaustavljivo prolazi kroz obranu gostiju i zabija za 1:1! U sljedećoj minuti Jurlina se lijepo oslobodio Pašalića, no iz vrlo dobre prilike s lijeve strane pogađa vanjski dio mreže. Smanjen broj igrača u rotaciji doveo je do znatnog pada u igri gostiju. Omišani su u nastavku bili znatno bolji, a inicijativu su naplatili vodećim zgoditkom u 31. minuti kada Pavić kažnjava izlet vratara Hercega sa svog gola, te s centra zabija u nebranjen gol za 2:1! U 37. minuti otklonjene su sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda ovog susreta. Gosti su zaigrali s Kazazićem u ulozi golmana-igrača, a nakon izgubljene lopte Perišić sa svoje polovice zabija u prazan gol za 3:1 – izvještava Crofutsal.

Sljedeći susret na rasporedu je već za dva dana u Omišu, nakon čega finalna serija seli u Makarsku.