Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.ŽNL: Jadran golom u posljednjim sekundama do remija s Omladincem, Kaštelani novi...

1.ŽNL: Jadran golom u posljednjim sekundama do remija s Omladincem, Kaštelani novi prvaci

Proteklog vikenda odigrano je 22. kolo 1.ŽNL, a u akciji je bio i tučepski Jadran. Na Slatinu je stigao vranjički Omladinac, a susret je na kraju završio miroljubivim remijem (1:1).

Petoplasirani Jadran dočekao je drugoplasirani Omladinac, zbog čega je ovaj susret imao „epitet“ derbija netom završenog kola. Očekivala se jedna uzbudljiva, ali i vrlo tvrda utakmica, a upravo tako je i bilo. U 90 minuta igre vidjeli smo ukupno dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Protivničku mrežu prvi su pogodili gosti. U 26. minuti vodstvo Omladincu donio je Željko Franić. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, pa se tako na predah otišlo s minimalnom prednošću gostiju. Kada se već činilo da bodovi idu u Vranjic, da to ne bude tako pobrinuo se Antonio Bušelić, koji u 90. minuti postavlja konačnih 1:1.

Remijem na Slatini i Jadran i Omladinac zadržali su svoje prošlotjedne pozicije, a najviše razloga za slavlje imao je GOŠK (KG). Naime, Kaštelani su zahvaljujući neriješenom ishodu u Tučepima i matematički osigurali naslov prvaka! Iako je GOŠK poražen na gostovanju u Trogiru, kiks njegovog prvog pratitelja Omladinca i službeno mu je donio županijsku titulu. Do kraja sezone ostala su još četiri kola, a razlika između Kaštelana i Vranjičana iznosi 13 bodova (GOŠK ima 56, a Omladinac 43).

Sljedeće kolo na rasporedu je u subotu i nedjelju, a Tučepljane očekuje još jedan težak ispiti. Igrač Jurice Karabatića ovaj put ide na megdan još jednoj momčadi iz vrha, a riječ je o trećeplasiranom Omišu. Utakmica je na programu u subotu u 17:30.