Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.ŽNL: Jadran na domaćem terenu poražen od Mračaja

1.ŽNL: Jadran na domaćem terenu poražen od Mračaja

Subotnjim dvobojima spušten je zastor na još jednu sezonu 1.ŽNL. Nogometaši tučepskog Jadrana za kraj sezone ugostili su Mračaj iz Runovića, a na kraju su do „punog plijena“ stigli gosti (1:3).

Mračaj u posljednje vrijeme u sjajnoj formi te niže pobjedu za pobjedom, a ta njegova proljetna „renesansa“ omogućila mu je da bez stresa osigura ostanak u ligi. Klub iz Runovića dugo je vremena proveo na poziciji „fenjeraša“, ali s nekoliko odličnih partija uspio je zabilježiti znatan skok na prvenstvenoj ljestvici i spasiti se najcrnjeg scenarija. Rezultatski i igrački preporod Mračaj je nastavio i na Slatini, gdje je stigao do uvjerljive pobjede. Jadran ove sezone igra odlično i zasluženo drži peto mjesto na tablici, no u subotnjoj utakmici jednostavno nije uspio pronaći pravi ritam.

Mračaj je tijekom cijele utakmice bio bolja momčad te je na kraju došao do zaslužene pobjede. Prvi pogodak vidjeli smo u 32. minuti, a strijelac istog bio je Jure Glavina. U preostalih 13 minuta prvog dijela rezultat je ostao nepromijenjen te je Mračaj na odmor otišao s minimalnom prednošću. U drugom poluvremenu gosti su postigli još dva pogotka čime su riješili pitanje pobjednika. Najprije je u 64. minuti Josip Gudelj povećao na 0:2, a osam minuta kasnije Dalibor Mandarić zabija za velikih 0:3. U 78. minuti Jadran je preko Mateja Radonića smanjio na 1:3, no uspio je samo ublažiti poraz.

Bez obzira na ovaj kiks, Jadran može biti više nego zadovoljan svojim ovosezonskim ostvarenjima. Tučepljani su gotovo cijelu sezonu odigrali na vrlo visokom nivou, a najbolji pokazatelj toga je osvojeno peto mjesto. Kao najsvijetlije Jadranove točke netom završene sezone treba izdvojiti domaću pobjedu nad Trogirom te dvostruko slavlje nad Omišanima.

Pred Jadranom je sad duži period odmora, a sredinom ljeta očekuju ih pripreme za novu natjecateljsku sezonu.