Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.ŽNL: Jadran „projurio“ Vinjanima

1.ŽNL: Jadran „projurio“ Vinjanima

U 21. kolu 1.ŽNL tučepski Jadran upisao je uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Vinjanima (1:4).

Aktualnom kolu prethodila su dva tjedna pauze, a u posljednjoj odigranoj utakmici prije odmora Jadran je na Slatini minimalno poražen od vodećeg GOŠK-a. Vinjani su pak prethodno poraženi na gostovanju u Kaštel Sućurcu, a sada ih je čekao novi težak zadatak.

Jadran trenutno zauzima peto mjesto prvenstvene ljestvice, no bodovno je jako blizu drugoplasiranog Omladinca (zaostaje svega šest bodova), što dovoljno govori o njegovoj kvaliteti. Vinjani trenutno drže 11. mjesto sa sedam bodova više od posljednjeg Mračaja te su jako blizu ostanku u 1.ŽNL i naredne sezone.

Što se tiče jučerašnjeg ogleda, Jadran je u njemu bio izraziti favorit, a taj je status u konačnici i opravdao. Tučepljani su odigrali odličnu utakmicu te su na kraju došli do uvjerljive pobjede.

U prvih 20 minuta mreže su mirovale, a onda smo vidjeli čak dva pogotka u samo četiri minute. U 21. minuti Marin Koštić doveo je Jadran u vodstvo, no ono nije bilo dugog vijeka. Četiri minute kasnije Mate Đerek zabija za izjednačenje. U 35. minuti Marin Koštić postiže svoj drugi pogodak na susretu i vraća prednost Jadranu. Do kraja prvog dijela nije bio promjene rezultata te se na predah otišlo s 1:2.

Prvi pogodak u nastavku dvoboja zabilježen je u 59. minuti, kada Matej Radonić povećava prednost gostiju na 3:1. Deset minuta prije kraja Ivan Jezidžić postavlja konačnih 1:4.
Jadran je ovom pobjedom ostao na petom mjestu, a svoju poziciju unatoč porazu zadržali su i Vinjani.

U sljedećem kolu Jadran će na Slatini dočekati drugoplasirani Omladinac.