Četvrtak, 18 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1. ŽNL Jadran u nizu od šest utakmica bez pobjede

1. ŽNL Jadran u nizu od šest utakmica bez pobjede

Aktualni vikend donio je susrete 7. kola 1.ŽNL, a jedan od dvoboja bio je i onaj između tučepskog Jadrana i Tekstilca. Iako je Jadran slovio kao blagi favorit, gosti su odigrali odličnu utakmicu te su se u Sinj vratili s tri velika boda.

Subotnja utakmica bila je iznimno važna za obje ekipe, što se definitivno i vidjelo. I jedni i drugi u susret su ušli vrlo raspoloženo, a prvi su do pogotka stigli domaćini. Jadran je već u 8. minuti poveo s 1:0, a strijelac vodećeg gola bio je njihov ponajbolji igrač Marin Koštić. U 35. minuti Toni Ljubas vraća stvari na početak, no samo dvije minute kasnije Tučepljani ponovno vode.

Još jednom se među strijelce upisao Marin Koštić, kojem je ukupno pet postignutih golova predvodi ljestvicu strijelaca 1.ŽNL. Jadran je tako s prednošću otišao na odmor, no u nastavku je bila sasvim druga priča. Tekstilac je već u ranoj fazi nastavka došao do novog poravnanja, a „najzaslužniji“ za to bio je Jadranov Zvonimir Sočo, koji je loptu ubacio u vlastitu mrežu. Kada se već činilo da će susret završiti remijem, Sinjani su ipak došli do pobjedničkog pogotka. U 81. minuti mrežu domaćih pogodio je Toni Ljubas, kojemu je to bio drugi zgoditak na susretu. U preostalom vremenu nije bilo promjene rezultata te je tako Jadran upisao četvrti ovosezonski poraz.

Tučepljani su trenutno u nizu od šest utakmica bez pobjede, od čega u čak četiri nisu postigli niti jedan pogodak. Do jedinog slavlja došli su u 1. kolu kod Orkana (2:3), a u jučerašnjoj su utakmici prekinuli niz od četiri vezana susreta u kojima nisu zabili pogodak, što donekle ohrabruje. Nakon sedam kola Jadran se nalazi na 12. mjestu s pet osvojenih bodova, koliko ima i 13. Tekstilac.
U sljedećem kolu Jadrana očekuje gostovanje kod Vala.