Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.ŽNL: Jadran za 23 minute „riješio“ Postiru

1.ŽNL: Jadran za 23 minute „riješio“ Postiru

Ovaj vikend na rasporedu je 25. kolo 1.ŽNL. Svih sedam dvoboja odigrano je u subotu, a među njima je bila i ona između Postire Sardi i Jadrana. Tučepljani su odigrali odličan susret te na kraju došli do zaslužene pobjede (1:3).
Utakmica na Braču bila je od znatno veće važnost za domaćine nego li za goste. Naime, Postira trenutno drži posljednju poziciju na tablici i svaki bod joj je zlata vrijedan, dok je Jadran na petom mjestu.

Što se tiče utakmice, ona je od samog početka bila jednosmjerna ulica, a s obzirom na razliku u kvaliteti takvo nešto moglo se i očekivati. Susret je počeo vrlo burno te je već u 9. minuti na semaforu stajalo 0:2. Najprije je u 7. minuti Marin Koštić doveo Jadranaše u vodstvo, da bi svega dvije minute kasnije prednost Tučepljana povećao Ante Trumbić. U 23. minuti, Jadran dolazi do velikih 0:3. Strijelac trećeg zgoditka za goste bio je Frane Ban.

Osamnaest minuta prije kraja, Bračani su uspjeli postići počasni pogodak, a mrežu Jadrana zatresao je Duje Doljanin. Do kraja dvoboja rezultat je ostao nepromijenjen.
Jadran je unatoč pobjedi ostao na petom mjestu, na kojem će ujedno i završiti sezonu (četvrtoplasirani Omiš bježi im pet bodova a do kraja je ostalo još samo jedno kolo).
U posljednjem kolu Tučepljani će na Slatini ugostiti Mračaj iz Runovića.