Subota, 20 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT1.ŽNL:Val i Jadran podijelili bodove

1.ŽNL:Val i Jadran podijelili bodove

Splitsko-dalmatinski županijski prvoligaši stigli su do 8. kola, a nogometaši Jadrana gostovali su kod Vala (1:1).

Jadran je subotnju utakmicu dočekao u jako teškoj situaciji. Kolo ranije neočekivano je poražen od Tekstilca, čime je stavio u još teži položaj. Naime, Tučepljani trenutno vode veliku borbu za izbjegavanje posljednjeg mjesta na ljestvici, a od samog začelja udaljeni su svega tri boda. Ove subote čekao ih je jedan vrlo neugodan protivnik a riječ je o ekipi Vala.

Kaštelani su u prošlom kolu remizirali na gostovanju kod Orkana, pa su utakmicu protiv Jadrana vidjeli kao dobru priliku za povratak pobjedama. Utakmica u Kaštelima bila nje iznimno tvrda i neizvjesna, a na kraju je svakome pripao po bod. Prvi su do prednosti stigli domaćini. U 37. minuti za 1:0 zabio je Mateo Kojadin. Kaštelani su držali vodstvo sve do 13 minuta prije kraja, kada Tučepljani preko Blažena Godinovića dolaze do izjednačenja. U preostalom vremenu nije bilo promjene rezultata tre se Jadran tako na Slatinu vratio s važnim bodom.

Tučepljani su ovim bodom ostali na 12. mjestu (sada imaju 6 bodova), dok se Kaštelani nalaze na 8. mjestu (9 osvojenih bodova).U sljedećem kolu Jadran će na svom terenu ugostiti Imotski.