Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT2.HOL-Jug (Ž): Odbojkašice uvjerljive

2.HOL-Jug (Ž): Odbojkašice uvjerljive

Ovaj vikend na rasporedu je 9. kolo 2.HOL-Jug, a u akciji su bile i igračice Makarske.

Novo kolo donijelo im je utakmicu protiv pretposljednjih Bibinja, u koju su ušle kao blagi favorit. Bio je to izravan dvoboj za četvrto mjesto, pa se očekivao jedan uzbudljiv i neizvjestan susret. Međutim, dogodilo se upravo suprotno. Makarska je dominirala tijekom cijele utakmice te je na kraju došla do uvjerljive pobjede (3:0).

Najviše neizvjesnosti ponudio je prvi set (25:18), dok su u preostala dva igračice Makarske rutinski odradile posao i mirno privele utakmicu kraju (drugi set završio je rezultatom 25:10, a treći 25:13). ć
Makarska je ovom pobjedom ostala na četvrtom mjestu s 13 osvojenih bodova.

Međutim, zaostatak za trećeplasiranom Mladosti sada iznosi tek jedan bod, stoga joj se u zadnjem kolu pruža prilika da sezonu završi na trećem mjestu. To bi bilo vrlo dobro postignuće za momčad Makarske, a s obzirom da u posljednjem kolu gostuje upravo u Kninu, eventualnom pobjedom približile bi se osvajanju trećeg mjesta (konačan poredak znat će se tek kada Mladost odigra zaostalu utakmicu četvrtog kola protiv druge ekipe Sinja).

Bibinje su pak unatoč porazu ostale na petom mjestu sa 7 osvojenih bodova, gdje će po svemu sudeći i ostati.

Posljednje, 10. kolo igra se za dva tjedan, a Makarsku očekuje gostovanje kod Mladosti 2000.