Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT2.HOL (Ž) : Odbojkašice doživjele prvi ovosezonski poraz

2.HOL (Ž) : Odbojkašice doživjele prvi ovosezonski poraz

Druga hrvatska odbojkaška liga stigla je do 2. kola, koje je odigrano za vikend. Odbojkašice Makarske na svom su terenu dočekale Šibenik, no nažalost nisu uspjele doći do novih bodova.

Naše cure sezonu su otvorile odlično. U prvom kolu čekalo ih je gostovanje u Novalji (kod istoimenog domaćina), a Makarska je na kraju slavila s 0:3 (10:25, 20:25, 9:25). Pobjeda na Pagu našim curama dala je neophodno samopouzdanje, pa su utakmicu protiv Šibenčanki čekale spremne i željne novih bodova. Šibenik je sezonu također otvorio pobjedom. Prvo kolo donijelo im je domaći ogled s drugom momčadi Sinja, a Šibenčanke su na koncu došle do uvjerljive pobjede (3:0). Samim time, očekivalo se da će susret drugog kola u Makarskoj ponuditi puno uzbuđenja i neizvjesnosti, no na kraju ipak nije bilo tako. Gošće su dominirale tijekom cijelog susreta te su na kraju došle do zasluženog slavlja (0:3).

Donekle neizvjestan bio je tek drugi set, u kojem su Makaranke dobro kotirale sve do pred sam kraj, kada Šibenčanke podižu razinu igre i dolaze do 18:25. Iako se činilo da će se nakon bolje igre u drugom setu Makarska uspjeti „probuditi“ i pokušati zakomplicirat ovaj meč, to se nije dogodilo. Šibenik je u trećem setu bio fenomenalan te je našim curama dopustio svega 13 poena. Makarska je tako doživjela prvi ovosezonski poraz i sada ima omjer 1-1.

Nakon dva odigrana kola naše cure drže treće mjesto na ljestvici, dok su Šibenčanke trenutno na drugoj poziciji.

Sljedeće kolo igra se 19. i 20. 11., a Makarsku očekuje gostovanje kod druge ekipe Sinja.