Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORT3.HNL JUG Remi Sloge i Zmaja u Mravincima

3.HNL JUG Remi Sloge i Zmaja u Mravincima

Nogometaši Zmaja u srijedu su odigrali susret 28. kola 3.HNL Jug, u sklopu kojeg ih je čekalo gostovanje u Mravincima (1:1).
S obzirom da je prije tjedan dana uvjerljivo poražen od Hrvatskog Viteza, utakmicu protiv Sloge Zmaj je vidio kao priliku za popravak dojma. Iako je klub iz Mravinaca ekipa iz gornjeg dijela prvenstvene ljestvice, Makarane to nije obeshrabrilo. Dapače, Zmaj je ove sezone već pokazao da se može nositi s ekipama iz vrha ljestvice (pobjeda protiv vodećeg Jadrana i trećeplasiranog Zadra).

Sličnom scenariju nadali su se i u domaćem ogledu protiv momčadi iz Posedarja, ali gosti su bili puno jači te su pokazali zašto su jedan od kandidata za titulu. Sloga je pak u ogledu sa Zmajem vidjela priliku za drugu uzastopnu pobjedu, no na kraju ni jedni ni drugi nisu uspjeli doći do „punog plijena“.

Do pogotka je prva stigla Sloga i to preko Milan Walter Simpsona, koji je u 17. minuti doveo domaćine u vodstvo. To je ujedno bio i jedini zgoditak u prvom dijelu, pa se tako na predah otišli s 1:0 za Slogu. U 56. minuti Makarani stižu do izjednačenja, a za to se moraju zahvaliti Krešimiru Sluganu, koji je u 56. minuti ubacio loptu u vlastitu mrežu. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa je iz dvoboja u Mravincima na koncu pripao svakome po bod.

Zmaj je ovim bodom pao za jednu poziciju, te se trenutno nalazi na 13. mjestu s 36 osvojenih bodova. Makarani imaju identičan broj bodova kao 12. Neretvanac, a samo dva boda manje od 11. Zagore. Zmajevi najbliži pratitelji su GOŠK (14. S 35 BOODVA) i Kamen (15. s 33 boda).
Sljedeće kolo igra se već za vikend, a Zmaj će ugostiti Vodice.