Srijeda, 24 travnja, 2024
NaslovnicaRIVIJERABaška Voda3.HNL-Jug: Urania osigurala ostanak nakon velikog preokreta

3.HNL-Jug: Urania osigurala ostanak nakon velikog preokreta

Baškovođane je uz sklopu 32. kola 3.HNL-Jug čekalo je gostovanje kod OSK-a, koji im je izravni konkurent u borbi za ostanak. Bila je to odlična i vrlo uzbudljiva utakmica u kojoj je Urania dugo gubila, a potom velikim preokretom stigla do zlata vrijedne pobjede.

Domaćini su bolje otvorili susret, a to im se vrlo brzo i isplatilo. U 21. minuti Jure Matijašević dovodi OSK u vodstvo, te tako Otočanima skinuo ogroman teret s leđa. Tri minute prije odlaska na predah, domaćini su preko Stipe Banića-Škoje došli do povećanja svoje prednosti. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo s 2:0 za OSK. Domaćini su tako u prvih 45 minuta,činilo se, napravili veliki korak ka pobjedi.

Ipak, Urania je mislila drugačije. Baškovođani su iz svlačionice izašli kao preporođeni, od starta nastavka krenuli hrabro i odlučno, a takav pristup ubrzo je urodio plodom. U 50. minuti na 2:1 smanjio je Frane Urlić, a osam minuta kasnije Mario Pejković vraća stvari na početak.

U 63. minuti Baškovođani dolaze do potpunog preokreta. Gabrijel Stojić zatresao je mrežu Martina Vugdelije i svoju momčad doveo na korak do pobjede! Urania je „blietzkriegom“ u samo 13 minuta zabila čak tri zgoditka, te je zahvaljujući tome u preostalih pola sata mogla igrati znatno opuštenije. Četrnaest minuta prije kraja, Otočani uspijevaju doći do poravnanja.

Strijelac pogotka za domaćine bio je Stipe Barać. Kad je izgledalo da će susret završiti podjelom bodova, da to ne bude tako pobrinuo se Mario Pejković, koji u 86. minuti svojim drugim pogotkom na susretu ponovno vraća prednost Uraniji. U preostalom vremenu mreže su mirovale te je tako susret okončan rezultatom 3:4 u korist Baškovođana.

Urania je tom pobjedom i matematički osigurala ostanak u ligi, a mi joj ovim putem na tome i čestitamo.