Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT3.HNL-Jug: Urania pobjedom na korak do cilja, iduće kolo ih čeka OSK

3.HNL-Jug: Urania pobjedom na korak do cilja, iduće kolo ih čeka OSK

Proteklog vikenda dalmatinski trećeligaši odigrali su utakmice 31. kola aktualne sezone. Pet susreta odigrano je u subotu, dok su preostale četiri bile na rasporedu u nedjelju. Jedna od utakmica jučerašnjeg programa bila je i ona između Uranie i Primorca, a s ukupnih 3:1 slavili su Baškovođani.

Urania i OSK već duže vrijeme vode veliku bitku za ostanak, pa je svaki sljedeći dvoboj od iznimne važnosti za obje ekipe. Tri kola prije kraja na ŠRC Ante Jurišić Ako stigao je biogradski Primorac, trenutno deseta momčad lige.

Urania je odlično otvorila utakmicu te je već u ranoj fazi stigla do rezultatske prednosti. Igrala se 10. minuti kada je Senad Islami doveo Baškovođane u vodstvo, te im tako skinuo ogroman teret s leđa. U 24. minuti Ivan Vujčić povećava na 2:0. Mreže su potom mirovale sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena, kada smo vidjeli čak dva gola. Najprije je Luka Vodopija u prvoj minuti sučevog dodatka smanjio na 2:1, a samo minutu kasnije Senad Islami svojim drugim zgoditkom na susretu odvodi Uraniu na 3:1. U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, te su tako momčad Željak Kalca proslavila još jednu važnu pobjedu.

Baškovođani su s nova tri boda još malo povećali prednost nad OSK-om, kojemu sada bježe pet bodova. Priliku da i službeno osigura ostanak Urania će imati već sljedeći tjedan, kada ide na noge upravo netom spomenutom OSK-u.