Utorak, 16 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT3.HNL Jug: Urania protutnjala Mravincima

3.HNL Jug: Urania protutnjala Mravincima

Nogometaši Uranie upisali su veliku pobjedu na gostovanju kod favorizirane Sloge (0:3).

Prošli vikend na rasporedu je bilo 26. kolo 3.HNL-jug, a Uraniu je čekalo gostovanje u Mravincima. Baškovođani su taj susret dočekali u fenomenalnoj atmosferi, a za to je zaslužna ranija pobjeda nad Hrvatskim vitezom. S ta tri boda Urania je prekinula niz od tri uzastopna poraza, a ujedno je i dobila neophodno samopouzdanje za završnicu sezone. Također, sama činjenica da je pobijedila ekipu koja je legitimni kandidat za naslov prvaka dodatno dobiva na vrijednosti. Baškovođani su dokazali da vrijede puno više od onoga što su do tada prezentirali, a uz to su pokazali da se mogu ravnopravno nositi s momčadi iz samog vrha.

Da pobjeda nad ekipom iz Posedarja nije bila tek trenutni bljesak, Urania je potvrdila u nedjeljnom okršaju sa Slogom. Riječ je o još jednoj ekipi iz gornjeg dijela ljestvice (trenutno drži šestu poziciju), koja je uz to još uvijek u kombinacijama za naslov prvaka. Istina, šanse joj nisu osobito velike, no teoretski i dalje može prestići vodeći Jadran iz Ploča (ipak, za tako nešto trebalo bi joj se poklopiti dosta toga, a takav scenarij malo je vjerojatan). Urania pak vodi veliku borbu za ostanak i svaka pobjeda joj je zlata vrijedna, a s dva uzastopna slavlja znatno je poboljšala svoju trenutnu situaciju.

A sada ćemo malo više reći o samoj utakmici. Prvo poluvrijeme nije ponudilo veća uzbuđenja te je u konačnici završilo bez pogodaka. Nakon povratka s predaha Urania je potpuno izdominirala svoje suparnike te je u prvoj polovici drugog dijela postigla čak tri pogotka. Golijadu je već u 47. minuti otvorio Mateo Katuša, koji je pospremio loptu u vlastitu mrežu. Sedam minuta kasnije Mario Pejković odvodi goste na dva pogotka prednosti. U 68. minuti Senad Islami postigao je i treći zgoditak Uranie te tako stavio točku na i. Baškovođani su ovim bodovima pobjegli sa samog začelja, koje je sada preuzeo OSK. Prije ovog kola oni i Urania bili su bodovno izjednačeni, međutim Otočani su za vikend remizirali kod Neretve, dok je Urania upisala dva tri boda. Do kraja sezone preostalo je još osam kola i bit će zanimljivo pratiti koja će momčad podići pehar, a koja napustiti trećeligaško društvo.

Sljedeće kolo igra se u subotu, 16.04., a Urania će ugostiti Vodice.