Četvrtak, 18 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT3.HNL JUG Vrlo dobro izdanje Baškovođana za nova tri boda

3.HNL JUG Vrlo dobro izdanje Baškovođana za nova tri boda

Nogometaši Uranie u 29. kolu 3.HNL-Jug ugostili su nogometaše Zagore. Bila je to jako bitna utakmica za Baškovođane, što se i vidjelo po načinu na koji su joj pristupili. Urania je odigrala vrlo dobar dvoboj te na kraju došla do neophodnih bodova.

Prvenstvo se polako bliži svom kraju, a posljednje mjesto znači ispadanje u županijsku ligu. Baškovođani na pretposljednjem mjestu za sada bježe pet bodova fenjerašu OSK-u, što ipak znači da preostalih pet kola moraju odigrati na visokom nivou.

Lijepa prilika za povratak pobjedama bila je upravo utakmica protiv Zagore. Riječ je o momčadi iz sredine ljestvice, pa se Uraniji nudila solidna mogućnost za osvajanje tri boda. Baškovođani su susret shvatili vrlo ozbiljno, a za to su na koncu i nagrađeni. Urania je slavila s 2:0 te tako nastavila tijesnu utrku za očuvanje trećeligaškog statusa.

Prvi pogodak na susretu postignut je u 42. minuti, a zabili su ga domaćini. Uraniji je vodstvo donio Senad Islami. Konačnih 2:0 postavio je Frane Urlić u 62. minuti.

Baškovođane u sljedećem kolu očekuje gostovanje kod dubrovačkog GOŠK-a.