Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT3.HNL Jug: Zmaj na gostovanju kod Sloge

3.HNL Jug: Zmaj na gostovanju kod Sloge

Danas je na rasporedu svih devet susreta 28. kola 3.HNL-Jug, a sve utakmice počinju u 17:00 sati. Nogometaše Zmaja očekuje gostovanje u Mravincima.

Protekli vikend bio je izrazito loš za Zmaj. Naime, Makarani su domaćim porazom od Hrvatskog Viteza (0:3) prekinuli niz od tri uzastopne pobjede. Premda su u prvom poluvremenu mreže mirovale, gosti su u prvih 20 minuta nastavka slomili otpor Zmaja i riješili utakmicu u svoju korist. Momčad iz Posedarja na kraju je slavila s 0:3, a za to može zahvaliti Karlu Torbarini, koji je postigao hat-trick.

Hrvatski Vitez je pobjedom u Makarskoj ostao u utrci za naslov prvaka, dok je Zmaj unatoč porazu ostao na 12. mjestu prvenstvene ljestvice.

Trećeligaši s juga Hrvatske nisu imali puno vremena za odmor, jer ih nove obveze očekuju već danas. Nogometašima Zmaja predstoji gostovanje kod Sloge, koja teoretski još uvijek može do titule, no za to bi joj se trebalo dosta toga poklopiti. Klub iz Mravinaca prije četiri dana došao je do važne pobjede u Opuzenu, zbog čega susret protiv Zmaja čeka u odličnom raspoloženju.

Makarani pak dolaze u nešto lošijem raspoloženju, ali i dalje „gladni“ novih pobjeda. U ovom susretu vide lijepu priliku za ekspresni povratak na pobjedničke staze i učinit će sve da tako i bude. Recept za pobjedu protiv Sloge otkrila im je Urania, koja je prije tjedan i pol dana „prohujala“ Mravincima (0:3).

Sličnom scenariju nadaju se i nogometaši Zmaja, no da bi tako zaista i bilo, Makarani će morati biti na vrhunskoj razini. Sloga će pak nastojati doći do druge uzastopne pobjede, a uz to joj pripada i uloga favorita. Po svemu sudeći, očekuje nas jedna tvrda i neizvjesna utakmica, u kojem bi o konačnom pobjedniku mogli odlučiti detalji.