Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORT3.HNL JUG Zmaj zasluženo slavio u lokalnom derbiju

3.HNL JUG Zmaj zasluženo slavio u lokalnom derbiju

U 6. kolu 3. HNL Jug Zmaj je na „domaćem“ terenu u Opuzenu pobijedio Uraniju rezultatom 2:0. Lokalni derbi prošao je u dominaciji „crvenih“, a konačan rezultat mogao je biti još uvjerljiviji da su strijelci Zmaja bili precizniji. Kao što je već poznato,zbog zauzetosti terena utakmica se nije odigrala u Makarskoj, no Zmaj se nametnuo kao pravi domaćin.

Prvi pogodak pao je u 14. minuti. Mihanović je pronašao Barbosu, ovaj je na malom prostoru okrenuo svog protivnika i pogodio malu mrežu nemoćnog Guća.Priliku za povećanje vodstva imao je Kovačić u 36. minuti, kada je na ubačaj Rudelja sa desetak metara iz voleja promašio vrata.

Na početku drugog poluvremena kada je Pejković isprobao svoj udarac s ruba kaznenog prostora, ali lopta prolazi pored desne vratnice Bartulića.Isprobao je ponovno svoj udarac i Kovačić u 54. minuti, a u 60. Zmaj povećava vodstvo. Kovačić je nakon solo prodora srušen u kaznenom prostoru gostiju, a sudac Matoš pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Danijel Rašić.

Već za tri dana Makarani ponovno dolaze u Opuzen ali ovaj put kao gosti, u susretu 7. Kola protiv domaćeg Neretvanca