Subota, 4 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORT3.NL-Jug, 10. kolo: Zmaj u gostima kod biogradskog Primorca

3.NL-Jug, 10. kolo: Zmaj u gostima kod biogradskog Primorca

Nadolazeći vikend donosi nam susrete jubilarnog 10. kola 3.NL-Jug, a naš Zmaj ide na novo gostovanje, ovaj put kod Primorca.

Makarani u posljednje vrijeme igraju u jako lošoj formi, te su u zadnja tri susreta upisali isto toliko poraza (od Splita, Hrvatskog Viteza i Junaka). Prošlotjedni susret u Sinju bio je prvi koji je Zmaj odigrao pod vodstvom novog trenera, Gorana Šušnjare. Unatoč odličnom otporu u većem dijeli dvoboja, Zmajevci su pred sam kraj ipak pokleknuli te je Junak slavio s 3:0. Velika želja i borbenost ovaj put nisu bile nagrađene, no pristup iz prvih 70 minuta utakmice u Sinju pokazao je da se Zmaj može nositi i s ekipama iz vrha, a sljedeće kolo donosi im novi težak zadatak.

Makarani u subotu idu na noge biogradskom Primorcu, koji nakon devet utakmica ima 14 osvojenih bodova, što ga je smjestilo na sedmu poziciju. Biograđani su u prošlom kolu remizirali na gostovanju kod Vodica (1:1), što je za njih bilo izuzetno važno s obzirom da su kolo ranije upisali domaći poraz od Junaka (2:3). Remijem u Vodicama pokazali su da su njihova dobra izdanja plod kvalitetnog rada i da se zasluženo nalaze u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Samim time, jasno je da je Primorac favorit u susret protiv Zmaja, no taj će status morati opravdati i na terenu. Makarani se pak nadaju da mogu ponoviti igru iz prvih 70 minuta u Sinju te da se u naš grad mogu vratiti neporaženi. Mi im želimo svu sreću i nadamo se da će u tome u konačnici i uspjeti.

Susret je na rasporedu u subotu, 22.10. u 15:00.