Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaVIJESTIDalmacija3.NL-JUG, 2. kolo: Urania minimalno poražena u Podbablju

3.NL-JUG, 2. kolo: Urania minimalno poražena u Podbablju

Dalmatinski niželigaši ovaj vikend igraju susrete drugog kola 3.NL-Jug, a velika većina utakmica odigrana je u subotu. Jedna od njih bila je i ona između Kamena i Uranie, a bodovi su na kraju ostali u Podbablju (1:0).

Baškovođani su sezonu otvorili domaćim remijem s Neretvom (2:2), dok je Kamen poražen na gostovanju kod Uskoka. I jedni i drugi su stoga ovotjednu međusobnu utakmicu vidjeli kao odličnu priliku za dolazak do prvih ovosezonskih bodova, a spretniji i sretniji bili su domaćini.

Kamen je bolje otvorio utakmicu te je u 7. minuti izborio kazneni udarac, no rezultat je unatoč tome ostao nepromijenjen. U nastavku susreta domaćini su imali više od igre, a to im se ubrzo i isplatilo. U 31. minuti Marin Roguljić poslao je loptu iza leđa Antonia Guća i doveo Kamen u zasluženo vodstvo. Preostalih sat vremena igre proteklo je u dominaciji domaće momčadi, a gostujući vratar istakao se s nekoliko odličnih intervencija. Do kraja dvoboja nije bilo promjene rezultata te su bodovi ostali u Podbablju.

Kamen se nakon dva kola boda nalazi na 8. mjestu, dok je Urania 11. s jednim bodom na kontu. U sljedećem kolu Urania će na ŠC Ante Jurišić-Ako ugostiti nogometaše Sloge. Susret je na rasporedu u srijedu, 07.09. u 17:00.