Subota, 11 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTATLETIKA Klara Andrijašević viceprvakinja Hrvatske na 1500 metara

ATLETIKA Klara Andrijašević viceprvakinja Hrvatske na 1500 metara

U Karlovcu je održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke,na kojem je naša najbolja atletičarka Klara Andrijašević ostvarila veliki uspjeh,osvojivši u seniorskoj konkurenciji srebro na 1500 metara.

Na startnim listama bila je druga što je trenutna realnost, jer na obe discipline ima odličnu konkurenciju predviđene olimpijkom Bojanom Bijeljac i vrhunskom 800 metrašicom Majom Pačarić.

Klara je prvu utrku, utrku na 1500 metara vodila cijelo vrijeme,no pred kraj u finišu izgubila je titulu prvakinje Hrvatske, ali sa ponosom je postala viceprvakinja sa vremenom tek 5 sekundi ispod norme za Europsko prvenstvo.

Idućeg dana,u utrci na 3.000 metara,Klara je utrku završila na 4.mjestu,i to nakon pada 30 metara prije cilja.