Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTATLETIKA Mladi Makarani nastupili na prvenstvu Hrvatske u Karlovcu

ATLETIKA Mladi Makarani nastupili na prvenstvu Hrvatske u Karlovcu

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe juniore i mlađe juniorke okupilo je prošlog tjedna u Karlovcu brojne mlade sportaše, među njima i Atletski klub Sveti Marko koji je troje svojih natjecatelja.

– Makarski mladi atletičari ispunili su norme za nastup na prvenstvu Hrvatske, te stvarno već sa tim možemo biti izuzetno ponosni na njih- javljaju iz AK Sveti Marko.

Nastupili su Nora Vuković u disciplinama 100 metara i skok u dalj, Anda Lalić u skoku u dalj, Duje Čondić na 100 metara i 200 metara, dok je najbolji plasman ostvarila Nora Vuković u utrci na 100 metara, zauzevši 9. mjesto od ukupno 26 atletičarki.

Nora je ujedno istrčala svoj novi osobni rekord, koji sada iznosi 12.80 i nažalost tek 1 stotinka je Noru djelila od ulaska u finalnu utrku…U skoku u dalj Nora je bila 10. od 16 natjecateljica sa rezultatom 5.27m.

Anda Lalić nastupila je u skoku u dalj i zauzela 11. mjesto od 16 natjecateljica sa rezultatom 5.19m.

Duje Čondić je istrčao osobne rekorde u obe discipline. Na 100m istrčao je rezultat 11.83 sekundi i zauzeo 16. mjesto od 28 natjecatelja. Drugi dan državnog prvenstva također je istrčao osobni rekord na 200m sa rezultatom 24.04 sekundi i zauzeo 14.mjesto od ukupno 28 natjecatelja.