Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTATLETIKA Peti naslov prvakinje Hrvatske u ovoj sezoni za Klaru Andrijašević

ATLETIKA Peti naslov prvakinje Hrvatske u ovoj sezoni za Klaru Andrijašević

Za vikend 29. i 30. kolovoza na stadionu Mladosti u Zagrebu održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i mlađe seniorke, na kojem je Makarsku i atletski klub Sveti Marko predstavljala Klara Andrijašević.

U ovom već završnom dijelu sezone Klara je opet uspjela napraviti odličan rezultat – na utrci na 1500 metara osvojila je drugo mjesto, dok je dan kasnije pobijedila na 3000 metara i postala mlađe seniorska prvakinja i doprvakinja. – Ovo nam je posljednji ovosezonski test za nadlazeće Balkansko prvenstvo koje će se održati 12./13.09 u Istanbulu gdje će Klara nastupiti za reprezentaciju i ponovo predstavljati Hrvatsku na utrci 1500m i 3000m.Svakako treba napomenuti da je ovo peti Klarin naslov prvakinje Hrvatske ove sezone u kategorijama juniorki, mlađih seniorki i seniorki, te je ukupno osvojila 10 odličja sa državnih prvenstava i kup natjecanja – kaže trener Stjepko Vodanović.