Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTBaškovođani novim porazom ostali pri dnu ljestvice

Baškovođani novim porazom ostali pri dnu ljestvice

Vikend za nama donio je utakmice 10. kola 3.NL-Jug, a jedna od njih bila je i ona između Uranie i Zadra. Baškovođani su pružili dobar otpor aktualnom lideru, no to nije bilo dovoljno da ostanu neporaženi.

Urania je susret protiv Zadra dočekala u jako teškoj situaciji. Igrači Željka Kalca u devet odigranih utakmica ostvarili su dvije pobjede, jedan remi i čak šest poraza, zbog čega se nalaze pri dnu prvenstvene ljestvice. Posljednju pobjedu ostvarili su još sredinom rujna, kada su na svom terenu s 4:1 svladali Primorca. Nakon toga nanizali su čak četiri poraza (ne računajući utakmicu protiv Zadra), stoga su im bodovi bili prijeko potrebni. Deseto kolo donijelo im je ogled sa liderom Zadrom, a ta utakmica došla je u najgorem mogućem trenutku za Uraniu.

Zadrani su jedni od najvećih favorita za naslov prvaka, pa je već u startu bilo jasno da će Urania zlata vrijedne bodove najvjerojatnije morati tražiti negdje drugdje. Te prognoze su se pokazale točnima, te su gosti Bašku Vodu napustili s „punim plijenom“.

U prvom poluvremenu vodila se velika borba, no mreže su mirovale. Utakmica je riješena u zadnjih pola sata, kada je Zadar postigao dva pogotka u razmaku od 14 minuta. Najprije je u 67. Luka Viduka zabio za 0:1, da bi u 81. minuti Kristijan Jurić potvrdio gostujuću pobjedu. Baškovođani su ostavili srce na terenu i sve do zadnje trećine utakmice u „džepu“ imali veliki bod, no u završnici su ipak poklekli te su na kraju ostali bez bodova. Ono što ohrabruje je činjenica da su pružili odličan otpor vodećoj momčadi lige, čime su pokazali da se mogu nositi s ekipama iz gornjeg dijela ljestvice.

U sljedećem kolu Baškovođani gostuju u Opuzenu, što im je ujedno odlična prilika za izlazak iz rezultatske krize i bijeg s dna tablice.