Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTBICIKLIZAM Ivan Okmažić u Samoboru osvojio nacionalno prvenstvo u kadetima

BICIKLIZAM Ivan Okmažić u Samoboru osvojio nacionalno prvenstvo u kadetima

U organizaciji BBK “Šišmiš” – Samobor jučer je započelo Nacionalno prvenstvo Hrvatske u MTB usponu, na stazi od 4710 m i s ciljem na Japetiću.

Naš Ivan Okmažić je osvojio nacionalno prvenstvo u kadetima s vremenom 0:22:52, što je u odnosu na sve takmičare u svim kategorijama 3.najbolje vrijeme. Drugoplasirani u njegovoj kategoriji Matija Trstenjak imao je zaostatak od 47 sekundi.

To je Okmažiću drugi naslov Nacionalnog prvaka u 2020. uz još 3 naslova viceprvaka u cestovnom biciklizmu.Ivan je, u Češkoj, podsjetimo, u velikoj konkurenciji 162 najbolja kadeta Europe iz 16 zemalja, odvozio tijekom tri dana pet biciklističkih etapa, te ostvario izvrstan rezultat zauzevši 36. mjesto u generalnom plasmanu i drugo u timu naše reprezentacije. U nedjelju je u Samoboru nova bitka, zaželimo mladom Makaraninu puno sreće.