Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaMAKARSKABRAVO MOMCI Mladi makarski ragbijaši obranili naslov prvaka Hrvatske

BRAVO MOMCI Mladi makarski ragbijaši obranili naslov prvaka Hrvatske

Ragbijaši Makarske rivijere do 14 godina ponovili su prošlogodišnji uspjeh i obranili naslov prvaka Hrvatske. I to na kakav način! Prava drama odvijala se tijekom subote i nedjelje u Sinju gdje se tek nakon bodovanja fair play igre došlo do ovogodišnjeg prvaka.

Naime, na prvom dvodnevnom turniru odigranom u Zagrebu prije mjesec dana ekipa Sinja uz odličnu igru i pobjedu u finalu protiv Makarske sa rezultatom 15:10 prometnula se u glavnog favorita za naslov prvaka Hrvatske. Na ruku im je išla i prednost domaćeg terena na završnom turniru.

Prvog dana turnira Makarska rivijera i Novi Zagreb u skupini A, te Sinj i Nada iz skupine B osigurali su nastup u nedjeljnom polufinalu. Prvi su na teren izašle ekipe Sinja i Novog Zagreba u kojem je domaćin slavio rezultatom 15:5, dok su Makarani pobjedom protiv splitske Nade 20:10 osigurali novi susret sa Sinjem u finalu. Obzirom da je Sinj osvojio prvo mjesto na turniru u Zagrebu za naslov prvaka bio im je dovoljan i remi u ovom susretu.

No, Makarani su u ovo finale ušli bez kalkulacija i već na samom početku poveli 5:0. Uslijedila je dominacija domaćina koji do poluvremena uspijeva poravnati rezultat na 5:5. U drugom poluvremenu Makarani ubrzo dolaze do vodstva 15:5 no uporni domaćini ne odustaju te pet minuta prije kraja dolaze do 15:10. Domaćin, svjestan da im je za naslov prvaka dovoljan i remi, sve karte bacaju u napad no uporni Makarani odličnom igrom u obrani odbijaju sve napade i na kraju slave 15:10.

Po završetku susreta uslijedila je prava sportska drama obzirom da su i Sinj i Makarska osvojili po jedno prvo i jedno drugo mjesto na turnirima u Zagrebu i Sinju. Štoviše, oba finalna susreta završila su istim rezultatom 15:10. Tako je nastao zatvoreni krug po bodovima osvojenim na terenu te je delegat natjecanja nakon konzultacija sa povjerenikom ragbi saveza i pregleda propozicija ustvrdio da je sljedeći kriterij fair play bodovi.

Obzirom da Makarani nakon odigranih 8 utakmica na oba turnira nisu imali niti jedan žuti ili crveni karton, dok su Sinjani skupili čak tri, novi/stari prvaci postali su ragbijaši Makarske rivijere!

– Ovaj naslov prvaka ima posebnu težinu. Naime nakon što smo prošle godine suvereno osvojili dvostruku krunu, došlo je do smjene generacije te su u ovoj ekipi ostala samo 4 igrača iz te generacije.

Ostatak ekipe je činila prošlogodišnja generacija do 12 godina kojoj su ovo prvi susreti na cijelom terenu i po nešto drukčijim pravilima nego što je to bilo ranije. Čestitao bi svim igračima bez izdvajanja ikoga, kao i kolegi treneru Luki Kovačiću. Zaista je rijetkost u našem sportu da se ovako poklope rezultati na oba turnira i da se prvak odlučuje po fair play bodovima. Na koncu, pokazali smo najviše od svih ekipa, igrali smo najljepši ragbi od svih, te mislim da smo jedina ekipa koja nije imala niti jedan karton u 8 odigranih utakmica – kaže Stipe Muhtić,trener mladih makarskih ragbijaša.