Subota, 11 svibnja, 2024
NaslovnicaSPORTDERBI BEZ POBJEDNIKA Novo Vrijeme i Vrgorac podijelili bodove

DERBI BEZ POBJEDNIKA Novo Vrijeme i Vrgorac podijelili bodove

Uzbudljiv i neizvjestan Svebiokovski derbi završio je podjelom bodova i rezultatom 3:3. S obzirom na sve što se događalo tijekom 40 minuta, može se reći je remi najpošteniji ishod.

Nakon nekoliko prilika s obje strane, u 14. minuti Makarani dolaze do prednosti. Sesar, Suton i Jefferson “ispremiješali” su obranu “nebesko-plavih”, a potonji je ovu akciju završio na najbolji mogući način za njegovu momčad. Dvije minute kasnije Rafinha je snažno pucao sa gotovo 10 metara udaljenosti, prošlo je to za malo preko gola. U 17. minuti Jelavić je zamalo iskoristio jednu neopreznost gostujuće obrane, ali njegov udarac otišao je pokraj desne vratnice. Minutu kasnije, Vrgorac je u istom napadu imao dvije velike šanse za izjednačenje. Grbavac je izašao sam pred Bašković, ali njegov prvi pokušaj vratar Makarana uspijeva zaustaviti. Odbijena lopta dolazi ravno na noge Grbavcu, koji zaobilazi Baškovića, no njegov drugi udarac pogodio je vanjski dio mreže. Bila je to najveća prilika Vrgorčana na susretu, no “nebesko-plavi ni ovaj put nisu uspjeli doći do pogotka. Na isteku 19. minute Suton ne koristi čistu priliku za 2:0. Pivot Novog Vremena našao se sam pred Poračaninom, ali potonji je nogom uspio zaustaviti njegov udarac. Do kraja prvog dijela rezultat je ostao nepromijenjen.

Prvu prijetnju u nastavku bilježimo u 22. minuti. Makarani su izborili korner, a Sesar je sjajnom loptom uposlio potpuno samog Jeffersona, čiji udarac s 2-3 metra odlazi pored lijeve vratnice. Bila je to velika šansa za povećanje vodstva Novog Vremena, ali na semaforu je i dalje stajalo 1:0. U 24. minuti gosti su imali priliku za povratak u egal, ali udarac M. Gašpara zaustavio je Bašković. M. Gašpar našao se u sličnoj situaciji kao i Jefferson koju minutu ranije, ali ni on nije uspio doći do pogotka. Odmah potom Govorko je povukao kontru i izašao sam pred Baškoviča, ali vratar Makarana upisao je još jednu veliku obranu! Nedugo potom, Novo Vrijeme dolazi i do drugog pogotka. B. Gašpar je lijepo uposlio usamljenog Musinova, koji udarcem sa ruba kaznenog prostora svladao Poračanina i odveo Novo Vrijeme na 2:0. U 29. minuti, M. Gašpara je odlično uposlio usamljenog Andrijaševića, koji iz neposredne blizine nije uspio savladati svog nekadašnjeg suigrača, a večeras vrlo raspoloženog Baškovića. Tri minute kasnije, gosti su izveli korner, a u gužvi se najbolje snašao Guilhreme, koji s manje od metra udaljenosti zabija za 2:1.

U 34. minuti Jelavić je nakon odlične akcije lukavim udarcem pokušao iznenaditi Poračanina, ali vratar Vrgorca još jednom je pokazao sve svoje kvalitete. U 35. minuti, Vrgorac dolazi do izjednačenja. gosti su povukli brzu kontru, a Gašpar je odlično primijetio slobodnog Boškovića, koji petom pogađa za 2:2. Bio je to uistinu majstorski potez bosanskohercegovačkog reprezentativca u redovima “nebesko-plavih”. Odmah potom B. Gašpar je prizemnim udarcem s desetak metara pokušao iznenaditi Poračanina, ali njegov udarac odsjeo je na vratnici. U 38. minuti Vrgorac je mogao i povesti. Kozarić je izašao sam pred Baškovića, ali njegov pokušaj loba nije dobro završio te je Bašković bez većih problema otklonio opasnost. U 39. minuti Bošković je zamalo postigao još jedan pogodak petom, ali ovaj put vratara Makarana uspio obraniti njegov udarac. U nastavku akcije lopta je došla do Guilhermea, ali njegov pokušaj bio je prilično neprecizan. Nedugo potom, Vrgorac dolazi do trećeg pogotka i po prvi put ima prednost. B. Gašpar je nepotrebnim driblingom olako izgubio jednu loptu, a Kozarić otrčao u kontru. Loptu je dodao Andrijaševiću, koji odličnim udarcem neobranjivo pogađa za 2:3. Ubrzo potom, Novo Vrijeme, dolazi do izjednačenja. Rafinha je odličnom loptom uposlio slobodnog B. Gašpara, koji iz blizine pogađa za 3:3. Sedam sekundi prije kraja M. Gašpar zamalo je iznenadio Baškovića, ali u tome ipak nije uspio. U preostalih nekoliko sekundi ništa se značajnije nije dogodilo te je na kraju završilo podjelom bodova.

Kontrolor suđenja:

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafael Ferreira Lima, Toni Jelavić, Marin Sesar, Luka Suton, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jefferson Breno Ferrira Alves, Marin Musinov, Roko Gašpar, Blago Gašpar, Sven Anton Horvath, David Barbarić, Jakša Herceg, trener: Ivan Božović

VRGORAC: Senad Poračanin, Guilherme Dos Santos, Mateo Kozarić, Šimun Ivo Barišić, Vlado Andrijašević, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Josip Bošković, Mate Marinović, Duško Martinac, Dane Raos, Ivan Jukić, Ivan Grbavac, Leo Rašić, trener Saša Subotić

STRIJELCI: 1:0 Jefferson (14′), 2:0 Musinov (26′), 2:1 Guilherme (32′), 2:2 Bošković (35′), 2:3 Andrijašević (39′), 3:3 B. Gašpar (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 6 (5+1), Vrgorac 8 (5+3)