Srijeda, 24 travnja, 2024
NaslovnicaAKTUALNODOIGRAVANJE ZA FUTSAL PRVAKA HRVATSKE Novo Vrijeme Apfel pobjedom od 5:1...

DOIGRAVANJE ZA FUTSAL PRVAKA HRVATSKE Novo Vrijeme Apfel pobjedom od 5:1 nadomak obrane titule

U uzavreloj atmosferi i pred 1.000 gledatelja MNK Novo Vrijeme Apfel u nedjelju je dobilo i drugu meč loptu u finalu doigravanja za futsal prvaka Hrvatske – uvjerljivije nego u prvom susretu, svladali su MNK Vrgorac s 5:1 i s velikim kapitalom idu u Tinov grad. Vrgorčani  moraju dobiti obje utakmice doma ne bi li uhvatili eventualnu majstoricu, a u slučaju još jedne pobjede Novog Vremena Apfel titula ostaje u Makarskoj.

Otvaranje utakmice kao naručeno za domaćine – nakon 30 sekundi Igor Osredkar je tukao, odbijenu loptu Lucao glavom proslijedio do Dudua koji atraktivno zakucava za veliko slavlje makarskih navijača. Vrgorac je zatim počeo prijetiti, Suton i Martinac imali su dobre prilike no Filip Bašković, povratnik nakon ozljede u prvoj utakmici, nije dopustio izjednačenje. Možda ključan trenutak dogodio se u posljednjoj minuti poluvremena – dok su gosti pritiskali, Vedran Kazazić je iskoristio jedan bijeg i sa desetak metara svladao junaka Vrgorčana u prošlom susretu, Marka Odžu.

Na sličan je način započeo i nastavak, nakon dvije minute Osredkar i Lucao izigrali su gostujuću obranu, a slovenski reprezentativac zabija za nedostižnih 3:0. Svoj prvi pogodak u finalu doigravanja Vrgorčani su postigli tek nakon ukupnih 70 minuta futsala – igrala se 10.minuta nastavka kada je Martinac iskoristio gužvu i loptu, koja se odbila od Osredkara, pospremio u mrežu. Kada su gosti pri kraju zaigrali s vratarom-igračem bilo je jasno kako će stvari završiti, a Dudu i Osredkar još su po jednom poentirali za veliko slavlje kojim su Makarani stigli nadomak obrane titule.