Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTFinale doigravanja: Novo Vrijeme lovi titulu na domaćem parketu

Finale doigravanja: Novo Vrijeme lovi titulu na domaćem parketu

Finalna serija doigravanja za prvaka Hrvatske u futsalu stigla je do treće utakmice. Nakon što je u prethodna ogleda u Puli svakome pripala po jedna pobjeda, borba za naslov prvaka sada se seli na parket makarske sportske dvorane. U petak i nedjelju očekuju nas nove dvije utakmice, u kojima Novo Vrijeme ima šansu doći do titule pred domaćim navijačima.

U prvoj utakmici odigranoj u petak Makarani su na mjestu gdje su u prosincu osvojili svoj prvi kup odigrali još jedan odličan susret i došli do vrijedne pobjede (1:2). Dva dana kasnije, na istom mjestu čekao nas je još jedan susret istih suparnika. U nekoliko uvodnih minuta gledali smo veliki pritisak Pule, koja je u tom periodu imalo nekoliko izrazitih prilika za postizanje zgoditka. Novo Vrijeme nije uspijevalo povezati konce igre pa je svoju priliku tražilo isključivo kroz polukontre. Kada se činilo da su Puljani znatno bliže vodećem pogotku, dogodilo se upravo suprotno. Novo Vrijeme je povuklo brzi kontranapad, kojeg je rutinski realizirao brzonogi Pulinho. Nisu se Makarani stigli pošteno ni proveseliti, a “zeleno-žuti“ ekspresno su izjednačili. Manolo Bilić je lijepo uposlio Mataju, koji bez problema pogađa za poravnanje. Međutim, tu nije bio kraj golgeterskom ludilu. Naime, manje od minute nakon što je Mataja vratio stvari za početak, Istrijani dolaze do potpunog preokreta. Bilić i Šulentić odigrali su dupli pas, nakon kojeg Bilić lijepo pogađa za 2:1. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Puljana. Nastavak susreta donio je veliku borbenost, a prvi pogodak u nastavku vidjeli smo tek nekoliko minuta prije kraja susreta. Zeleno-žuti otišli su na 3:1, a ubrzo potom Novo Vrijeme zaigralo je s igračem-vratarem. U toj ulozi našao se Toni Jelavić, no takav rizik ovaj je put imao kontraefekt. Naime, naši dečki su do kraja utakmice primili još tri gola te je konačno rezultat bio 6:1. Netko tko nije gledao susret na prvi pogled bi zaključio da je Pula dobila utakmicu s pola snage, ali svatko tko je bio uz male ekrane zna da je veći dio susreta bio iznimno neizvjestan, a posljednja tri gola zabijena su na prazan gol. Spomenimo i da je utakmicu obilježio gadan sudar Sutona i Mataje, nakon kojeg ni jedan ni drugi nisu mogli nastaviti susret. Nadamo se da nije riječ o težim ozljedama i da ćemo ih obojicu čim prije vidjeti na parketu.

Pula je pobjedom u drugoj utakmici izjednačila na 1:1 u finalnoj seriji, koja sada seli u Makarsku.

Bit će to bogat futsal vikend u našem gradu. Očekuju nas dvije vrhunske malonogometne utakmice najvećeg uloga, pa Vas ovom prilikom pozivamo da napunite dvoranu i kao i uvijek budete šesti igrač naših momaka. Što se same utakmice tiče, za očekivati je još jedan tvrd i neizvjestan dvoboj. Obje momčadi posjeduju veliku kvalitetu te u svom rosteru imaju puno odličnih pojedinaca koji jednim potezom mogu prelomiti utakmicu. U ovoj fazi sezone nema izrazitih favorita, a u pravilu pobjeđuje onaj tko u ključnim trenucima bude odlučniji i koncentriraniji. Mi se nadamo da će Novo Vrijeme odigrati dvije vrhunske utakmice i doći do 3:1 te da će Makarska nakon dvije godine ponovno imati malonogometne prvake!

Sretno Novom Vremenu u lovu na treći naslov prvaka!