Srijeda, 24 travnja, 2024
NaslovnicaMAKARSKAFOTO/VIDEO Utakmica s Hajdukom i defile omladinske škole okrunili Zmajevu proslavu

Dolazak Hajduka na Zmajevu proslavu izazvao je očekivano velik interes Makarana, a u prijateljskoj utakmici odigranoj popodne na Gradskom sportskom centru bijeli su slavili s 0:2 dok se domaćin ipak predstavio u dobrom svjetlu.

Utakmica je počela nakon uvodne svečanosti, defilea polaznika i trenera Zmajeve škole nogometa te nastupa Gradske glazbe Makarska,dok je početni udarac izveo Anđelo Ako Raffanelli.

Prvi su zaprijetili domaćini i to preko Brnića koji je s 7-8 metara tukao preko gola Kalinića, a zatim u šansi je i Kovačić koji snažnim udarcem gađa vratnicu.

Hajduk je prvi put pokušao u 26. minuti kada je Vuković uputio udarac s ruba kaznenog prostora ali lopta odlazi preko gola Brkulja.

Splićani su poveli u 60. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca nakon prekršaja nad Vukovićem. Udarac s bijele točke izveo je Diamantakos, Bartulović izvrsno brani, no lopta se odbija natrag napadaču Hajduka koji iz drugog pokušaja dovodi bijele u vodstvo.U 69. minuti susreta tukao je Vuković u vratnicu a odbijenu loptu Edouk posprema u mrežu nemoćnog Bartulića za konačnih 0:2.

Prije početka utakmice predsjednik Hajduka Lukša Jakobušić darovao je prigodnim poklonima predsjednika Zmaja Marka Ožića-Bebeka, a sama proslava završena je velikim vatrometom.