Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL, 1.HMNL: Novo Vrijeme Apfel s 3:0 protiv Alumnusa ušlo u polufinale...

FUTSAL, 1.HMNL: Novo Vrijeme Apfel s 3:0 protiv Alumnusa ušlo u polufinale doigravanja

U prvom poluvremenu gledali smo ujednačenu igru, gdje su obe momčadi imale svoje prilike, no one najizglednije prilike jako teško su se stvarale. Prvu veliku priliku bilježimo u 9.minuti kada Lucas sjajno prolazi o lijevoj strani, odigrava na suprotnu stranu za Pulinha koji ne uspijeva zabiti iz matne situacije. U slijedećoj minuti uzvraćaju gosti. Perković je pucao s 11-12 metara, Bašković odbio do Matana koji iz drugog pokušaja ne uspijeva savladati vratara domaćih. U 15.minuti Pezelj je osvojio loptu duboko u svom kaznenom prostoru, sjajno prošao po desnoj strani i izišao sam pred Baškovića, no puca visoko preko gola.
U nastavak Makarani ulaze odlučno, te već u prvoj minuti opasno prijete. Pulinho je lijepo prošao po desnoj strani, proigrao na suprotnoj strani Babića koji sa 7-8 metara puca za malo pored suprotne vratnice. U 25.minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Perković je u pokušaju driblanja Osredkara duboko u svojoj polovici izgubio loptu, a slovenski reprezentativac dodaje pred gol za Lucasa kojem nije bilo teško zabiti u nebranjen gol za 1:0. U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Bajrušović je iz kornera s lijeve strane dao povratnu loptu za Musinova koji silovitim udarcem s 11-12 metara zabija za 2:0. U 29.minuti sreća spašava goste kada Musinov nakon lijepog driblinga pogađa vratnicu. U 32.minuti Makarani dolaze na korak do pobjede. Lucas je prošao Ledinščaka, navukao na sebe vratara Jamičića, te ostavio petom povratnu loptu za Pulinha kojem nije bilo teško zabiti s vrha kaznenog prostora u nebranjen gol za 3:0. Suočeni s rezultatskim zaostatkom gosti prelaze na igru s Matanom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćih. Štoviše, u 33.minuti Lucas je izišao sam pred Matana, a gostujući igrač u ulozi vratara brani njegov udarac. Do kraja više nije bilo većih uzbuđenja. Makarani su rutinski priveli susret kraju, osiguravši tako plasman u polufinale doigravanja, gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja Squarea i Crnice. Za Alumnus je pak sezona gotova, no ‘studenti’ su i samim plasmanom u doigravanje ostvarili klupske ciljeve, dok za Novo Vrijeme tek ostaje da to ostvare. Treći naslov prvaka u nizu imperativ je za momčad Tea Strunje, a ostaje za vidjeti mogu li Makarani kompletirati hattrick nacionalnih naslova prvaka
izvor: Crofutsal / ilustracija MD

NOVO VRIJEME APFEL – ALUMNUS SESVETE 3:0 (0:0)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Krešimir Grgurević
Treći sudac: Mario Vecko
Četvrti sudac: Dino Kramar
Delegat: Ivan Juras

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Gabrijel Lasić, Anderson Alves Carneiro Da Silva, Lucas Vinicius De Santana Brito, Nikola Pašalić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Sven Anton Horvath, Saša Babić, Krešimir Herceg, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

ALUMNUS SESVETE: Franko Jamičić, Domagoj Durlen, Ivan Tvrtko Pajalić, Nikola Perković, Luka Davidović, Ante Matan, Dario Markić, Filip Ukalović, Matija Rajh, Filip Pezelj, Saša Ledinščak, Mario Modrušan, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Lucas (25′), 2:0 Musinov (26′), 3:0 Pulinho (32′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 4 (2+2), Alumnus Sesvete 5 (4+1)