Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTFutsal: Derbi bez pobjednika

Futsal: Derbi bez pobjednika

Kraj tjedna već standardno je donio novo kolo malonogometnog prvenstva. Od petka do nedjelje na rasporedu je pet utakmica, a jedna od njih bila je i ona između Vrgorca i Novog Vremena (1:1).

Novo Vrijeme u proljetnom dijelu prvenstva nije na očekivanoj razini. U prvom kolu nastavka prvenstva igrači Ivana Božovića remizirali su na gostovanju u Osijeku, a tjedan dana kasnije poraženi su u velikom derbiju na Ribnjaku. Nakon toga uslijedila je pobjeda protiv Torcide, no sedam kasnije Novo Vrijeme ponovno je razočaralo. S gostovanja kod Futsal Dinama vratili su se s teškim porazom, što je bilo iznimno zabrinjavajuće. U sljedećem kolu Novo Vrijeme je ugostilo Crnicu, koja je bila bez jednog od svojih najjačih aduta, Žarka Luketina.

Unatoč njegovom izostanku, očekivalo se da će Šibenčani u najmanju ruku pružiti dobar otpro, međutim to se nije dogodilo. Novo Vrijeme odigralo je odličnu utakmicu te je na kraju došlo do tri važna boda.

Vrgorac pak u posljednje vrijeme igra jako dobro te se promeće u jednog od kandidata za naslov prvaka. U prošlom kolu priredili su veliko iznenađenje vrativši se s gostovanja u Puli s „punim plijenom“. Tom pobjedom pokazali su da su odlična momčad i da ih se nikako ne smije podcijeniti.

Jedna od utakmica 15.kola bila je i ona između Vrgorca i Novog Vremena. Njihove utakmice uvijek su uzbudljive i neizvjesne, a toga nije nedostajalo ni ovaj put. U prvih 20 minuta vodila se velika borba, no nije bilo pogodaka. Prvi gol na susretu postignut je tek u 27. minuti, kada Marin Sesar dovodi goste u vodstvo. U posljednjoj minuti utakmice, Ivo Šimun Barišić zabija za izjednačenje te Vrgorac dolazi do vrijednog boda. Novo Vrijeme bilo je jako blizu novoj pobjedi, ali na kraju se moralo zadovoljiti remijem. Vrgorac je uspio ostati neporažen, a najzaslužniji za to je član kadetske momčadi „nebesko-plavih“, talentirani Ivo Šimun Barišić.

Novo Vrijeme se nakon 15 odigranih kola nalazi na drugom mjestu s 28 osvojenih bodova, dok je Vrgorac četvrti s 23 boda.
Sljedeće kolo igra se za tjedan dana, a Novo Vrijeme će ugostiti dubrovački Square.