Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Gabrijel Lasić strijelac u oproštajnoj pobjedi Hrvatske U-19 reprezentacije

Hrvatska juniorska futsal reprezentacija završila je svoj nastup na ovogodišnjem EP-u u Španjolskoj prije nego li se tome itko nadao. Izabranici Duje Maretića od natjecanja su se oprostili uvjerljivom pobjedom nad Rumunjskom (8:0).

Hrvatska reprezentacija u Španjolsku je doputovala kao branitelj srebra (osvojeno 2019. u Latviji), no ovaj put naša igra nije bila ni blizu tog nivoa te smo se kući vratili već nakon natjecanja po skupinama. Ždrijeb je mlade Vatrene svrstao nimalo laganu skupinu sa Španjolskom, Ukrajinom i Rumunjskom. Inače, na prvenstvu nastupa ukupno osam reprezentacija podijeljenih u dvije skupine. U grupi B nalaze se Italija, Portugal, Francuska i Poljska (brončana sa prošlog EP). Prvo kolo Hrvatskoj je donijelo ogled protiv Ukrajine, a ta se utakmica ujedno smatrala izravnom borbom za drugo mjesto. U prvom poluvremenu Hrvatska je izgledala sjajno te je na odmor otišla s visokih 4:1. Međutim, u nastavku susreta naša reprezentacija je „nestala“ s terena, te su Ukrajinci nizali napade pred hrvatskim vratima.

Mate Vrdoljak bio je kao na streljani, te nas je svojim obranama dugo držao u igri. No, hrvatska obrana bila je izrazito šuplja, što su Ukrajinci sjajno iskoristili. Naime, drugih 20 minuta završila je rezultatom 5:0 za Ukrajinu, koja je na koncu slavila 4:6. Preokret kakav se uistinu rijetko viđa skupo je koštao Hrvatsku, koju je već sutradan čekao ogled sa Španjolskom. Od te utakmice nismo mogli očekivati gotovo ništa, a ta tvrdnja ubrzo se pokazala točnom. Španjolci, koji ujedno brane naslov prvaka, na sebi svojstven način riješili su utakmicu u svoju korist i do vrha napunili hrvatsku mrežu. Naime, bilo je čak 11:1 za Španjolsku! S obzirom da je nakon dva kola i matematički ostala bez mogućnosti za prolazak u polufinale , utakmica s Rumunjima bila je tek puka formalnost (za obje reperezentacije).

Hrvatska je u toj utakmici bila izraziti favorit, a taj status na kraju je i opravdala. Izabranici Duje Maretića dominirali su tijekom cijelog dvoboja te su na kraju došli do uvjerljive pobjede (8:0). U strijelce na toj utakmici upisao se i malonogometaš Novog Vremena Gabrijel Lasić! Nakon što je krajem travnja postao MVP završnog turnira juniorskog PH, sada je dobio priliku i na juniorskom EP-u! Premda nije bio u početnoj postavi Hrvatske, dobivenu priliku iskoristio je najbolje što je mogao. Također, nastup u Španjolskoj za njega je zasigurno bio veliko iskustvo, a uskoro ga čeka i nastup u najelitnijem klupskom malonogometnom natjecanju, Ligi prvaka.

Čestitke Gabrijelu na premijernom nastupu u hrvatskom dresu na jednom velikom natjecanju!