Subota, 27 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTFUTSAL Novo Vrijeme pobjednik Superkupa, u finalu pali Vrgorčani

FUTSAL Novo Vrijeme pobjednik Superkupa, u finalu pali Vrgorčani

Novo Vrijeme je pobjedom od 1:2 protiv domaćina Vrgorca osvojilo hrvatski neslužbeni Superkup,a za Makarsku momčad zabijali su Jelavić i Pulinho.

Početak utakmice najavio je kako bismo mogli gledati veoma uzbudljivu utakmicu. Obje momčadi su igrale brzo i napadački te smo vidjeli prilike na obje strane. Kao što je i uobičajeno za “svebiokovski derbi”, vidjeli smo čvrstu igru s obje strane. Nakon početnog presinga i konkretnijih prilika s obje strane uslijedio je period u kojem su obje momčadi bile neprecizne i rijeđe su udarci pronalazili okvir protivničkog gola.

S obzirom na čvrstu igru s obje strane u nekoliko navrata rasla je i nervoza kod obje momčadi te su bili sve intenzivniji prigovori s klupa ove dvije momčadi. Mreže su tako mirovale sve do 42 sekunde prije kraja poluvremena kada dalekometnim udarcem za vodstvo Makarana pogađa Jelavić, a rezultatom 0:1 je i završilo prvo poluvrijeme.

U nastavku gledamo sličan scenarij kao i u drugom dijelu prvog poluvremena. Imale su u tim minutama lijepe prilike za pogodak obje momčadi, ali bez uspjeha. Iako bez pogodaka gledali smo jednu odličnu utakmicu punu žara i brze tranzicije s jedne polovice terena na drugu. Novi pogodak na susretu smo vidjeli na isteku 29. minute kada lijepo s lijeve strane prolazi kapetan Vuković, dodaje Pulinhu koji zabija za udvostručenje vodstva svoje momčadi.

Bila je to druga asistencija Vukovića na susretu. Obje momčadi i dalje daju sve od sebe, a na novi pogodak se čekalo do 35. minute kada Vrgorac dolazi do smanjenja zaostatka. Guilherme je iz auta pronašao Grbavca koji pogađa za 1:2. U posljednje dvije minute susreta Vrgorčani ulaze s Kraljevićem kao golmanom-igračem, ali im se taj rizik nije isplatio te Makarani s konačnih 1:2 osvajaju titulu pobjednika neslužbenog Superkupa -prenosi CROfutsal.