Petak, 26 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTJadran i Urania stigli do vrijednih bodova

Jadran i Urania stigli do vrijednih bodova

Vikend za nama donio je nastavak natjecanja među dalmatinskim niželigašima. Nove prvenstvene obveze čekale i nogometaše Jadrana i Uranije, a oboje su došli do remija.

Četrnaesto kolo 3.NL-Jug Uraniji je donijelo utakmicu protiv ove sezone odličnog Junaka. S obzirom da Baškovođani vode veliku bitku za svaki osvojeni bod, jasno je da su Sinjani u ovaj ogled ušli kao favoriti. Uraniu pak po svemu sudeći i ove sezone očekuje grčevita borba za ostanak, stoga joj je svaki osvojeni bod zlata vrijedan. S tim stavom ušli su i u utakmicu protiv Junaka, a to im se na kraju i isplatilo.

U tvrdom i neizvjesnom dvoboju mreže su mirovale tijekom svih 90 minuta te su Baškovođani mogli slaviti veliki bod! Sinjski klub ovome se zasigurno nije nadao, no i dalje visoko kotira (trenutno se nalazi na trećem mjestu). Uraniji će ovaj remi zasigurno biti veliki podstreh za dalje. Do kraja jesenske polusezone preostalo je još samo jedno kolo, a Baškovođane očekuje lokalni derbi protiv Zmaja.
Utakmica je na rasporedu u subotu 26.11. u 13:30 (u Makarskoj).

U akciji su bili i splitsko-dalmatinski županijski prvoligaši. Protekli vikend igralo se 11. kolo, a tučepski Jadran dočekao je vranjički Omladinac (1:1). Jadranaši su kolo ranije poraženi na gostovanju kod Primorca (2:1), a utakmicu protiv Omladinca vidjeli su kao dobru priliku za nove bodove. Klub iz Vranjica ove sezone također ne stoji baš najbolje, pa je bilo jasno je da je subotnji ogled na Slatini bio velika prilika za obje ekipe.

Utakmica je bila baš onakva kakva se i očekivala, napeta i neizvjesna do posljednje sekunde. Prvi su do pogotka stigli gosti. U 57. minuti Marin Radić doveo je Omladinac u vodstvo, a taj rezultat na semaforu je stajao sve do same završnice. Kada se činilo da će Vranjičani doći do „punog plijena“, Leonardo Pandža u posljednjoj minuti regularnog dijela (prije ulaska u sudačku nadoknadu) zabio je za 1:1. Jadran je tako došao do zlata vrijednog boda, no pred njim je još dosta posla. Naime, od samog začelja udaljeni su svega dva boda te će, ne žele li se sve do kraja boriti za ostanak, u nastavku prvenstva morati zaigrati puno bolje.

Do kraja jesenskog dijela 1.ŽNL ostala su još dva kola, a Jadrana očekuju utakmice protiv Mladosti iz Prološca (gostovanje) i OSK-a (u Tučepima). Prvi na redu je susret u Prološcu, koji je na rasporedu 26.11. u 13:30.