Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTJuniori Novog Vremena izborili nastup na državnoj završnici!

Juniori Novog Vremena izborili nastup na državnoj završnici!

Nakon što su to prije dva tjedna učinili kadeti, jučer su i juniori Novog Vremena izborili nastup na državnoj završnici! U uzvratnoj utakmici u Makarskoj naši mladići su s 5:1 bili bolji od Heroja 2007 te ćemo ih krajem ovog mjeseca gledati na završnom turniru PH!

Prva utakmica odigrana je prije 10 dana u Čistoj Velikoj, a završila je remijem (5:5). Nakon što su na poluvremenu gubili 4:2, Novo Vrijeme je u drugih 20 minuta zaigralo znatno bolje te je na kraju uspjelo ostati neporaženo. Neriješeni ishod u prvom susretu značio je veliku neizvjesnost uoči uzvrata. Obje ekipe imale su podjednake šanse za prolazak, no blagi favoriti bili su domaćini (taj su status u konačnici i opravdali). Novo Vrijeme je odigralo odličnu utakmicu te je na kraju zasluženo osvojilo treće mjesto i plasiralo se na završnicu PH!

Prvi pogodak na u mreži gostiju vidjeli smo već u 4. minuti, a strijelac istog bio je Roko Gašpar. To je ujedno bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu. Prve dvije minute nastavka protekle su vrlo sadržajno. U tom periodu pala su još tri zgoditka, dva u mreži Heroja i jedan u mreži Novog Vremena. na svakoj strani. Najprije je u 21. minuti Gabrijel Lasić povećao prednost Novog Vremena na 2:0, da bi odmah potom Marko Rašić zabio i treći pogodak domaćina. Niti minute kasnije, Ante Arambašić smanjio je na 3:1. Nakon toga uslijedilo je 11 minuta bez novog zgoditka, sve dok u 33. minuti Marko Rašić nije postigao svoj drugi pogodak na susretu. Tri minute kasnije Bartul Ora postiže peti gol Novog Vremena i stavlja točku na i.

Novo Vrijeme je tako s ukupnih 10:6 osvojilo treće mjesto u regiji Jug, te će se natjecati na državnoj završnici, koja će se od 21. do 23. travnja održati na splitskim Gripama. Uz naše malonogometaše, odlazak u Split izborili su još: Vrgorac, AFCU, Novi Marof, Jesenje, Uspinjača-Gimka, Aurelia Futsal i Brod 035, a priključit će im se i bolji iz susreta Slatina-Autodijelovi Tokić.

Dora Srzić / foto MNK Novo Vrijeme

NOVO VRIJEME – HEROJI 2007 5:1 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Gašpar (4′), 2:0 Lasić (21′), 3:0 Rašić (21′), 3:1 Arambašić (22′), 4:1 Rašić (33′), 5:1 Ora (36′)
NOVO VRIJEME: Antonio Husičić, Ivan Begović, Dražen Lozo, Ante Prgomet, Bartul Ora, Roko Gašpar, Marko Rašić, Toni Puharić, Gabrijel Lasić, Krešimir Marinović, trener: Sven Anton Horvath
HEROJI 2007: Gabrijel Vukančić, Domagoj Duvnjak, Leon Bačić, Leonardo Pejić, Josip Župan, Kristijan Sladoljev-Tumpor, Martin Čirjak, Ante Arambašić, Tomislav Rakić, Luka Brekalo, Filip Škara, Roko Marin, Josip Kardum, predstavnika kluba: Tino Junaković