Četvrtak, 25 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTJuniori Novog Vremena pobjedom otvorili završnicu PH

Juniori Novog Vremena pobjedom otvorili završnicu PH

Malonogometaši Novog Vremena ovaj tjedan sudjeluju na završnom turniru PH u Splitu, a danas su odigrali i prvu utakmicu skupine B. Protivnik im je bio Brod 035, a Makarani su slavili s uvjerljivih 8:1!

Novo Vrijeme smješteno je u skupinu B zajedno s Brodom 035 i Jesenjem, a plasman u polufinale izborit će samo pobjednik skupine. Na državnoj završnici sudjeluje 9 ekipa raspoređenih u tri grupe, a prolazak među četiri najbolje momčadi izborit će pobjednici skupina i najbolja drugoplasirana ekipa. Makarani su svoj prvi ispit imali protiv Broda 035, finalista regije Istok (u finalu je poražen od Aurelie).

Novo Vrijeme je od samog početka nametnulo svoj ritam igre, no prvi pogodak na susretu pao je tek u 13. minuti. Strijelac vodećeg pogotka Makarana bio je Marko Rašić. Njegov gol u potpunosti je otvorio ovaj susret, te su ubrzo potom golovi počeli padati kao na traci. Na prvi sljedeći čekali smo manje od minute, a djelo je Roka Gašpara. Samo dvije minute kasnije, na 0:3 povisio je Gabrijel Lasić. Isti igrač ponovno je u glavnoj ulozi i u posljednjoj minuti prvog dijela (u juniorskoj konkurenciji poluvrijeme traje 18 minuta), kada svojim drugim zgoditkom odvodi Novo Vrijeme na 0:4 Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

Nastavak utakmice počeo je vrlo burno. Naime, u samo tri minute vidjeli smo čak četiri pogotka! Najprije je Marko Mijić smanjio na 1:4, da bi odmah potom Marko Rašić ekspresno vratio Novo Vrijeme na četiri gola prednosti. Niti minutu kasnije, Isti igrač ponovno poentira te dolazi do hat-tricka. U 21. minuti svoj treći pogodak na susretu postiže i Gabrijel Lasić. U 26. minuti Marko Rašić svojim četvrtim pogotkom na susretu stavlja točku na i.

Novo Vrijeme je tako nastup na državnoj završnici otvorilo na iznimno uvjerljiv način, te je ujedno došlo i nadomak polufinala. Sutra ih očekuje dvoboj posljednjeg kola skupine B protiv krapinskog Jesenja, a eventualnom pobjedom Makarani bi izborili plasman među četiri najbolje juniorske momčadi u Hrvatskoj. Utakmica je na programu u srijedu, 19.04. u 18:00.