Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSPORTJUNIORSKO PRVENSTVO Novo Vrijeme danas igra finale protiv Vrgorca

JUNIORSKO PRVENSTVO Novo Vrijeme danas igra finale protiv Vrgorca

Juniori Novog Vremena plasirali su se u veliko finale završnog turnira PH na splitskim Gripama! U jutrošnjem polufinalu Makarani su s 1:4 bili bolji od Novog Marofa te će se danas u 16:00 boriti za naslov prvaka Hrvatske!

Nakon uvodne pobjede nad Brodom 035, Novo Vrijeme je jučer odigralo i susret 2. kola skupine B protiv krapinskog Jesenja. Ta utakmica bila je od velike važnosti za obje ekipe. Naime, Jesenje je u ranijem terminu (jučer ujutro) upisalo pobjedu nad Brodom 035 (3:1), pa su u susret protiv Makarana ušli s nadom da mogu izboriti polufinale. Međutim, mala prednost na strani Novog Vremena bila je činjenica da će to Jesenju biti druga utakmica u istom danu, zbog čega bi kod njih mogao biti prisutan umor. Makaranima su pak htjeli odigrati još jednu odličnu utakmicu i kao prvoplasirani iz grupe B proći u polufinale. Upravo tako je i bilo.

Novo Vrijeme je odigralo još jednu odličnu utakmicu te je na kraju slavilo uvjerljivu pobjedu. Prvo poluvrijeme bilo je vrlo tvrdo i izjednačeno, a prvi pogodak na susretu vidjeli smo tek u 10. minuti. Do vodstva su prvi stigli Makarani, a strijelac je bio Gabrijel Lasić. Tri minute kasnije, Leon Jedvaj vraća stvari na početak. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata te se na odmor otišlo s 1:1. Nastavak bio je znatno uzbudljiviji, a samim time i efikasniji. U 21. minuti Marko Rašić zabija za 2:1 Novog Vremena, a tri minute kasnije Gabrijel Lasić odvodi Makarane na +2. Niti minutu kasnije, Matija Vidović smanjuje na 3:2. U 34. minuti Lovro Pavić ubacio j loptu u vlastitu mrežu, čime je Novo Vrijeme došlo nadomak pobjede. U posljednjoj minuti utakmice Gabrijel Lasić dolazi do hat-tricka i potvrđuje veliku pobjedu Makarana! S nova dva boda na kontu Novo Vrijeme je osiguralo prvo mjesto skupine B, a samim time i plasman među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj!

Po završetku jučerašnjeg programa održan je i ždrijeb polufinala. Novo Vrijeme za protivnika je dobilo Novi Marof (trećeplasirana momčad regije Zapad), a drugi polufinalni par činili su AFCU i Vrgorac (finalisti regije Jug). S obzirom da je današnji dan ujedno i posljednji, očekuje nas bogat malonogometni program na Gripama. Prvom polufinale igralo se u 9:00, a riječ je o susretu Novog Vremena i Novog Marofa.
Prvi pogodak na susretu pao je u 12. minuti, kada Gabrijel Lasić dovodi Makarane u vodstvo. U preostalih šest minuta prvog poluvremena mreže su mirovale, pa se na predah otišlo s prednošću makarskih „bijelih“. Drugo poluvrijeme bilo je puno sadržajnije, te su u istom pala još četiri gola. Najprije je u 21. minuti Lasić svojim drugim pogotkom na susretu udvostručio prednost Novog Vremena, no šest minuta kasnije Valentino Bečeheli smanjuje na 1:2. Četiri minute kasnije, Bartul Ora zabija za 1:3, čime Makarani dolaze nadohvat finala. U 33. minuti Roko Gašpar postavlja konačnih 1:4.

Novo Vrijeme je ovim slavljem stiglo nadomak trofeja, za koji će se od 16:00 boriti s Vrgorcem, koji je u drugom finalu boljim izvođenjem kaznenih udaraca eliminirao AFCU (6:4).

Sretno Novom Vremenu u borbi za naslov prvaka Hrvatske, uz želju da se u Makarsku vrate s peharom!